• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Gorzów: Spowodował wypadek i uciekł pieszo. Kierowca audi miał zakaz prowadzenia pojazdów

19 lutego 2024, 11:38, Anna Kluwak
W ubiegłym tygodniu przy ul. Kasprzaka w Gorzowie doszło do wypadku. Mężczyzna rozpędzonym audi wjechał w osobowego fiata, którym jechała kobieta z czwórką dzieci. Kierowca porzucił rozbity samochód i uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez policję. Jak się okazało, 41-latek uciekł, ponieważ miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Usłyszał zarzuty, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Wracamy do tematu wypadku przy ul. Kasprzaka w Gorzowie, do którego doszło w czwartek 15 lutego. Kierujący audi tuż przed wysepką zaczął wyprzedzać, ściął znak i uderzył z lewej strony we fiata, którym jechała kobieta z czwórką dzieci w wieku 1,5 roku oraz 5, 7 i 9 lat. Dzieci zostały ranione odłamkami szkła z rozbitego auta i zostały przekazane pod opiekę pogotowia. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. 

Na nagraniu z momentu wypadku widać, jak mężczyzna kręci się chwilę przy rozbitych samochodach, zabiera torbę i laptopa z audi, a następnie ucieka pieszo.

Policjanci szybko ustalili dane kierowcy oraz jego miejsce zamieszkania, jednak udało się go zatrzymać dopiero następnego dnia po wypadku. Jak się okazało, kierowca audi uciekł, bo miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów i nie powinien w ogóle wsiąść za kierownicę.

- To 41-letni mieszkaniec Łęknicy w powiecie żarskim. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, ponieważ miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Będzie odpowiadał również za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów - komentuje Ewelina Banaszek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Art. 174 kodeksu karnego - sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w komunikacji

§ 1. Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Art. 244 kodeksu karnego - Naruszenie zakazu sądowego

Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości