• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czas na Dirt Park w Gorzowie. Chcą go wybudować trzy firmy

16 lutego 2024, 08:42, Anna Kluwak
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
W parku Zacisze w Gorzowie powstanie Dirt Park, czyli tor do jazdy na rowerze, o różnych stopniach trudności. Do przetargu na budowę toru rowerowego z małą architekturą zgłosiły się trzy firmy, z czego oferta jednej z nich mieści się w budżecie. Budowa Dirt Parku ma potrwać pięć miesięcy.

W ramach budżetu obywatelskiego w parku Zacisze w Gorzowie ma powstać Dirt Park, czyli tor rowerowy dla osób, które lubią ekstremalną jazdę rowerem. Pod koniec stycznia spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiła kolejny przetarg na prace budowlane polegające na budowie toru rowerowego typu Dirt Park wraz z małą architekturą. Poprzedni zakończył się unieważnieniem, bo nie było chętnych.

W budżecie na budowę Dirt Parku zapisano 500 tys. zł brutto. Jak się okazało, tym razem do przetargu zgłosiły się aż trzy firmy. Najtańszą ofertę, która jednocześnie mieści się w budżecie złożyła firma PUMPIT z Wrocławia na kwotę 495 tys. 878,74 zł brutto. Z kolei Leszek Kułak - Budownictwo sportowe, inżyniera krajobrazu ze Skwierzyny zaoferował 532 tys. 100,57 zł brutto, a BikeUniverse z Myślenic 539 tys. 905,30 zł brutto.

Teraz urzędnicy będą analizować oferty pod względem formalnym. Jeżeli nie będzie żadnych nieprawidłowości i braków formalnych, wszystko wskazuje na to, że przetarg zostanie rozstrzygnięty i budową Dirt Parku zajmie się firma z PUMPIT z Wrocławia.

Potencjalny wykonawca będzie miał pięć miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację inwestycji. To oznacza, że jeżeli umowa zostanie podpisana na przełomie lutego i marca, to tor rowerowy powinien być gotowy jeszcze w wakacje 2024.

Dirt Park w Gorzowie w parku Zacisze

Dirt Park został zaprojektowany w południowo-zachodniej części parku. Będzie posiadał górkę startową oraz trzy tory, przeznaczone do jazdy na rowerze, o różnych stopniach trudności (hopki, pump-track i quarter). Czwarty tor ma służyć dla jazdy powrotnej. Tor rowerowy będzie dedykowany dla młodzieży i wszystkich osób, które lubią ekstremalną jazdę na rowerze. Do dyspozycji mieszkańców powstanie też wiata parkowa i ławki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości