• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25
Wiadomości

Uwaga kierowcy. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami

17 stycznia 2024, 10:11, Anna Kluwak
fot. Izabela Zawitkowska
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami deszczu powodujące gołoledź na drogach w Gorzowie oraz na ternie całego województwa lubuskiego. Alert pierwszego stopnia obowiązuje do czwartkowego poranka.

Od początku tygodnia w Gorzowie i całym regionie panują trudne warunki na drogach. Intensywne opady śniegu sprawiły, że wiele dróg było zasypanych, dochodziło też do wypadków. We wtorkowy wieczór 16 stycznia na drodze ekspresowej S3 kierujący ciężarówką uderzył w barierki i całkowicie zablokował jezdnię na wysokości miejscowości Rębowo, na pasie w stronę Gorzowa.

Mieszkańcy Gorzowa skarżą się, że wiele dróg osiedlowych w mieście wygląda jak lodowisko. - Na osiedlu Europejskim jest lodowisko - podkreśla czytelniczka Natalia. - Na Staszica tragedia. Drogi śliskie, chodniki nieposypane – przyznaje Damian. Nasi czytelnicy skarżą się również na stan dróg powiatowych, gdzie pod warstwą śniegu znajduje się lód.

IMGW ostrzega przed gołoledzią w Gorzowie i regionie

Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Warunki na drogach będą nadal bardzo trudne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu powodującymi gołoledź na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego oraz dla pozostałej części województwa lubuskiego.

Alert pierwszego stopnia obowiązuje od środy 17 stycznia do godz. 6 rano w czwartek 18 stycznia. Najgorsza sytuacja będzie na drogach osiedlowych oraz gminnych i powiatowych. Kierowcy powinni ściągnąć nogę z gazu i dostosować prędkość do warunków panujących na danej drodze. Ostrzeżenie dotyczy również pieszych, którzy muszą uważać na śliskie i oblodzone chodniki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości