• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Była wycinka drzew, będą nasadzenia zastępcze

28 grudnia 2023, 14:19, Anna Kluwak
fot. Robert Trębowicz
Wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej nad rzeką Wartą w Gorzowie wycięto łącznie dwanaście drzew. Jak się okazuje, miasto planuje nasadzenia zastępcze. W zamian zostanie posadzonych aż 35 drzew o obwodach 18-20 cm.

Wracamy do tematu wycinki drzew wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej nad rzeką Wartą o której portal gorzowianin.com informował w środę 27 grudnia w artykule "Trwa wycinka drzew wzdłuż ścieżki nad Wartą w Gorzowie".

Łącznie pod topór poszło dwanaście drzew m.in. topole i wierzby. Jak podkreśla miasto, ustalono, że część drzew posiadała symptomy obumierania, co określono na podstawie ich bardzo osłabionej witalności, zewnętrznych rozległych martwic pni i osłabionej stabilności.

- Z uwagi na lokalizację drzew w strefie uczęszczanych alejek i ścieżki rowerowej, drzewa stwarzały bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia i nie mogły być pozostawione do dalszego rozwoju. Zaniedbania w tym względzie powodują odpowiedzialność prawną. Ponadto argumentem przemawiającym za koniecznością ich usunięcia były niezbyt odległe zdarzenia w tej okolicy, gdzie przewróciło się kilka drzew. Właśnie dlatego został przeprowadzony kompleksowy przegląd drzewostanu i wskazano drzewa zagrażające bezpieczeństwu mieszkańców – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Jednak jest też dobra informacja. W ramach rekompensaty przyrodniczej w miejsce 12 wyciętych drzew służby miejskie wykonają nasadzenia zastępcze. Wzdłuż ścieżki nad Wartą zostanie posadzonych aż 35 drzew o obwodach 18-20 cm.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości