• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czy skatepark w Gorzowie zostanie w końcu rozbudowany?

28 grudnia 2023, 10:17, Anna Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Młodzież z Gorzowa od dwóch lat czeka na rozbudowę skateparku w parku Kopernika i poczeka jeszcze kolejny rok. Miasto ogłosiło nowy przetarg na prace budowlane. Chętne firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 15 stycznia 2024 roku.

Skatepark w parku Kopernika miał zostać rozbudowany w 2021 roku. Niestety wszystkie przetargi na prace budowlane, a było ich kilka kończyły się fiaskiem - albo nie było chętnych firm, albo oferty potencjalnych wykonawców były nawet kilkukrotnie wyższe, niż założony budżet.

Ostatni przetarg, który został ogłoszony we wrześniu 2022 roku, również zakończył się niepowodzeniem, ponieważ na rozbudowę skateparku przeznaczono zaledwie 456 tys. 250 zł, natomiast najtańsza oferta była na kwotę aż 1 mln 151 tys. 280 zł.

Kolejne podejście do rozbudowy skateparku w Gorzowie

Jak informowaliśmy na portalu gorzowianin.com pod koniec listopada, rozbudowa skateparku znalazła się w projekcie budżetu na 2024 rok. Zapisano na ten cel 489 tys. 250 zł. Tym samym młodzież będzie musiała poczekać kolejny rok na większy skatepark.

Jak się właśnie okazało, tuż przed końcem roku miasto ogłosiło nowy przetarg na prace budowlane polegające na „rozbudowie skateparku w parku Kopernika”. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do poniedziałku 15 stycznia 2024 roku.

Jeżeli tym razem uda się szczęśliwie rozstrzygnąć przetarg, wówczas wykonawca będzie miał 10 miesięcy od dnia podpisania umowy na rozbudowę skateparku. To oznacza, że inwestycja byłaby gotowa jesienią 2024 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości