• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mieszkańcy odetchną z ulgą. Ta zniszczona droga zostanie w końcu wyremontowana

22 grudnia 2023, 11:24, Anna Kluwak
fot. czytelniczka Paulina
Ulica Wylotowa w Janczewie, która jest jednocześnie drogą powiatową jest w katastrofalnym stanie. W końcu zniszczona droga zostanie wyremontowana. Do przetargu zgłosiły się aż cztery firmy. Teraz Starostwo Powiatowe w Gorzowie wybierze wykonawcę robót, który będzie musiał przeprowadzić pracę do 30 kwietnia 2024 roku.

Wracamy do tematu drogi powiatowej nr 1404F łącząca Janczewo z Różankami. Mieszkańcy ul. Wylotowej w Janczewie skarżyli się, że droga jest w katastrofalnym stanie. Ulica nie ma nawierzchni asfaltowej, przez co w okresie jesienno-zimowym oraz wiosennym tworzą się tam ogromne dziury, które po opadach deszczu są wypełnione wodą.

- Jeżeli ktoś chce przetestować auto, to zapraszam do Janczewa na drogę powiatową, gdzie mieszkańcy są skazani na takie warunki. Jest to droga dojazdowa do naszych domów, jest naprawdę bardzo źle. Naczelnik wydziału twierdzi, że nie będzie marnować pieniędzy na doraźną naprawę, bo przecież ogłasza przetarg, który może potrwać długo. Natomiast my mieszkańcy, nie mamy jak dojeżdżać do posesji. Moje auto od lipca prawie miesiąc w miesiąc jest u mechanika. Jesteśmy załamani tą sytuacją – opowiadała czytelniczka Paulina.

Przetarg na remont drogi powiatowej w Janczewie. Cztery firmy złożyły oferty

Pod koniec listopada Starostwo Powiatowe w Gorzowie ogłosiło przetarg na przebudowę drogi powiatowej nr 1404F. Termin składania ofert był kilkukrotnie przekładany. W końcu w czwartek 21 grudnia zostały otworzone oferty, które wpłynęły do przetargu.

W budżecie na ten cel starostwo zapisało 1 mln 100 tys. zł. Natomiast do przetargu zgłosiły się cztery firmy, z czego aż trzy złożyły oferty mieszczące się w budżecie.

Najtańszą ofertę złożyła firma KAMIX Kamil Tołkacz ze Zwierzyna na kwotę 937 tys. 855,32 zł, Prywatne Przedsiębiorstwo Usługowo-Drogowe DROGUS Krzysztof Wiącek z Gorzowa zaoferowało 972 tys. 384,37 zł, a firma Maldrobud z Myśliborza chciała 1 mln 075 tys. 442,11 zł. Z kolei powyżej zakładanego budżetu znalazła się oferta firmy Eurovia Polska S.A. z Kobierzyc na kwotę 1 mln 221 tys. 477,93 zł.

Teraz urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Gorzowie będą analizować oferty po względem formalnym. Jeżeli dokumenty nie będą zawierać błędów formalnych, wówczas inwestycją zajmie się firma KAMIX Kamil Tołkacz ze Zwierzyna, która zaoferowała najniższą cenę.

Planowany zakres prac obejmuje roboty przygotowawcze, wykonanie podbudowy, wykonanie nawierzchni asfaltowej oraz roboty wykończeniowe. Wykonawca będzie miał czas do 30 kwietnia 2024 roku na realizację wszystkich prac.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Droga powiatowa w Janczewie jest w katastrofalnym stanie

1/4 Droga powiatowa w Janczewie jest w katastrofalnym stanie

2/4 Droga powiatowa w Janczewie jest w katastrofalnym stanie

2/4 Droga powiatowa w Janczewie jest w katastrofalnym stanie

3/4 Droga powiatowa w Janczewie jest w katastrofalnym stanie

3/4 Droga powiatowa w Janczewie jest w katastrofalnym stanie

4/4 Droga powiatowa w Janczewie jest w katastrofalnym stanie

4/4 Droga powiatowa w Janczewie jest w katastrofalnym stanie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości