• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Kanalizacja deszczowa zostanie wyczyszczona

24 listopada 2023, 11:05, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
Mieszkańcy Gorzowa podczas każdej ulewy zwracają uwagę na zapchane studzienki kanalizacyjne w mieście. Jak się okazuje, gorzowski magistrat szuka właśnie firmy, która zajmie się czyszczeniem 20 separatorów kanalizacji deszczowej na terenie miasta.

W czwartkowy wieczór 22 listopada wystarczyło kilkanaście minut ulewnego deszczu, żeby ul. Warszawska i Teatralna zostały zalane. Mieszkańcy zwracali uwagę, że wiele studzienek kanalizacji deszczowej jest po prostu niedrożnych i nie jest w stanie przyjąć nadmiaru wody. Najczęściej studzienki kanalizacyjne zapchane są piachem z jezdni, liśćmi czy połamanymi gałęziami drzew.

Jak się właśnie okazało, gorzowski magistrat szuka firmy, która zajmie się czyszczeniem separatorów na miejskiej sieci kanalizacji deszczowej w Gorzowie. Jak czytamy w ogłoszeniu o przetargu, przedmiotem zamówienia jest usługa jednokrotnego czyszczenia 20 separatorów wraz z osadnikami na sieci kanalizacji deszczowej w Gorzowie.

Gdzie zostanie wyczyszczona sieć kanalizacji deszczowej? Wśród lokalizacji znalazła się: ul. Wał Okrężny przepompownia Czerwony Spichlerz, ul. Szpitalna, Ul. Wyszyńskiego i Górczyńska przy rondzie Barlineckim, ul. Korsaka, ul. Wał Okrężny przy przepompowni, ul. Kwiatowa, ul. Kujawska, ul. Małyszyńska w dwóch miejscach, Ul. Błotna przy przepompowni wód opadowych, Ul. Komeńskiego w dwóch miejscach, Ul. Świerkowa, ul. Owocowa, ul. Ryska, ul. Olimpijska, Al. 11 Listopada w dwóch miejscach,

Wykonawca będzie miał 12 tygodni (84 dni) od dnia zawarcia umowy na realizację wszystkich prac.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości