• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 109 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Gorzów wyda ponad 1 mln zł na instrumenty dla Filharmonii Gorzowskiej

10 listopada 2023, 12:16, Anna Kluwak
fot. Karolina Tokarczyk, Filharmonia Gorzowska
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na zakup instrumentów muzycznych dla Filharmonii Gorzowskiej. Dwa kontrabasy, fagot i zestaw kotłów orkiestrowych będą kosztować miasto ponad 1 mln 30 tys. zł. Instrumenty trafią do filharmoników jeszcze w tym roku.

W trakcie trwającego sezonu artystycznego władze Gorzowa inwestują w Filharmonię Gorzowską. Jeszcze w tym roku na widownię filharmonii trafi 550 sztuk nowych foteli za kwotę 1 mln 166 tys. 962,50 zł. Jednak to nie koniec zakupów ze strony miasta. Pod koniec października urzędnicy ogłosili przetarg na „dostawę instrumentów muzycznych z akcesoriami” dla filharmoników.

Miasto czekało na zgłoszenia firm do piątku 10 listopada. Swoje oferty na zamówienia częściowe złożyły dwie firmy. W budżecie zapisano po 129 tys. 150 zł na zakup kontrabasów, 246 tys. zł na fagot i 527 tys. zł na zakup pięciu profesjonalnych kotłów orkiestrowych klasy mistrzowskiej.

- Jest to element zapowiadanego już projektu modernizacji i wyposażenia obiektów kultury w Gorzowie. Są to instrumenty klasy mistrzowskiej, razem z akcesoriami. Będą to dwa kontrabasy, fagot i zestaw kotłów orkiestrowych. Instrumenty klasy mistrzowskiej, muszą odpowiadać najwyższym standardom jakościowym i technicznym, wynikającym z funkcji i przeznaczenia. Ich łączna wartość może sięgnąć nawet miliona złotych – mówił w październiku Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Jak się okazało firma Muzykalia Andrzej MUNZ z Bydgoszczy zaoferowała 246 tys. zł za dostawę fagotu. Natomiast Arnold RÖHRICH ze Szczedrzyka złożył ofertę po 129 tys. 014,70 zł na dostawę kontrabasów oraz zaoferował 526 tys. 304,70 zł za dostawę zestawu pięciu profesjonalnych kotłów orkiestrowych klasy mistrzowskiej.

Tym samym nowe instrumenty dla muzyków Filharmonii Gorzowskiej będą kosztować miasto 1 mln 30 tys. 334,10 zł. Zgodnie z zamówieniem, instrumenty powinny zostać dostarczone do 22 grudnia 2023 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości