• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Z okna mieszkania strzelał z wiatrówki w jadący autobus. Usłyszał zarzuty

16 października 2023, 12:25, Marcin Kluwak
fot. gorzowianin.com/MZK
Policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Gorzowa, który w miniony weekend strzelał z wiatrówki w jadący autobus MZK. Mężczyzna wybił szybę w pojeździe od strony pasażerki. Został zatrzymany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę 14 października przed godz. 11 przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Portal gorzowianin.com informował jako pierwszy, że w jadący autobus MZK linii 101 w kierunku ul. Londyńskiej ktoś zaczął strzelać z wiatrówki i wybił szybę. Kierowca od razu zatrzymał autobus i wezwał na miejsce policję.

W autobusie została wybita szyba od strony pasażerki. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Natomiast dzięki szybkiej reakcji policji udało się zatrzymać mężczyznę, który strzelał do autobusu z wiatrówki.

Zatrzymany został 22-letni mężczyzna, który do jadącego autobusu strzelał z okna swojego mieszkania przy ul. Kosynierów Gdyńskich. Policjanci zabezpieczyli również broń. - 22-letni mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia - mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Policjanci jednak nie zdradzają w jaki sposób tłumaczył się 22-latek i co nim kierowało, że strzelał z wiatrówki do jadącego autobusu z pasażerami na pokładzie. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości