• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Gorzów: Strzelał z wiatrówki do autobusu MZK. Wybił szybę

14 października 2023, 13:05, Marcin Kluwak
fot. gorzowianin.com/MZK Gorzów
Do niebezpiecznej sytuacji doszło przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Mężczyzna strzelał z wiatrówki do jadącego autobusu linii 101 i wybił w nim szybę. Dzięki szybkiej akcji policji udało się zatrzymać podejrzanego mężczyznę i zabezpieczyć broń.

Wszystko wydarzyło się w sobotę 14 października przed godz. 11 przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. W jadący autobus MZK linii 101 w kierunku ul. Londyńskiej ktoś zaczął strzelać z wiatrówki i wybił szybę. Kierowca od razu zatrzymał autobus i wezwał na miejsce policję.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że ktoś strzelał z wiatrówki do autobusu MZK. W autobusie została wybita szyba od strony pasażerki. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Udało się nam dotrzeć do osoby podejrzanej. Policjanci zatrzymali mężczyznę oraz zabezpieczyli wiatrówkę. Trwają czynności z zatrzymanym mężczyzną – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

W wyniku strzału z wiatrówki została wybita lewa tyla szyba w autobusie. To skandaliczna sytuacja, ponieważ odłamkami szyby mogli zostać ranieni pasażerowie siedzący wewnątrz pojazdu. Zatrzymany został 22-letni mężczyzna, który do jadącego autobusu strzelał z okna swojego mieszkania. 

- Szyba w autobusie została całkowicie zbita. Uszkodzony pojazd zjechał już do zajezdni. Policjanci zabezpieczyli monitoring, będą sprawdzać czy doszło tutaj do zagrożenia życia pasażerów – mówi Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości