• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Co się dzieje w parku Kopernika w Gorzowie?

9 października 2023, 14:01, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
W części parku Kopernika w Gorzowie, gdzie znajduje się skatepark, prowadzone są prace. Na miejscu jest mały traktorek, który równa nawierzchnię. Są również pracownicy ze szpadlami. Mieszkańcy Gorzowa, którzy mijają park od strony ul. Walczaka, zastanawiają co się tam dzieje.

W poniedziałek 9 października, każdy kto szedł chodnikiem przy ul. Walczaka wzdłuż parku Kopernika, przystawał na chwilę i patrzył co się dzieje w parkowych alejkach. A tam? Mały traktorek, który spychał ziemię oraz pracownicy ze szpadlami.

Niektóre osoby zastanawiały się, czy to czasem nie rozpoczęła się modernizacja zniszczonych ścieżek – w końcu, niedawno został rozstrzygnięty przetarg, a inwestycja ma być zrealizowana do końca listopada 2023 roku.

Jednak na traktorku równającym ścieżkę, można było dostrzec logo firmy Inneko. Zwróciliśmy się zatem z pytaniem do miejskiej spółki, co za prace są prowadzone w parku Kopernika.

- Trwa odchwaszczanie i przywracanie do użytku zaniedbanych i zarośniętych parkowych alejek. Na początek prace obejmują ścieżkę prowadzącą od chodnika przy ul. Walczaka do skateparku – mówi Monika Piaskowska z firmy Inneko.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości