• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Tym żył Gorzów w czwartek 7 września. Przegląd wydarzeń z miasta

8 września 2023, 07:38, Marcin Kluwak
Podsumowujemy wydarzenia w Gorzowie i okolicach. Codziennie o poranku przygotowujemy dla Was zestawienie wydarzeń z poprzedniego dnia. Przeglądamy gazety, portale internetowe i słuchamy radia. Najważniejsze wydarzenia z Gorzowa z czwartku 7 września w pigułce.

Ceny rosną w oczach. Popularna bułka w Gorzowie już po 11 złotych

Amatorzy bułek z pieczarkami po wakacjach mogą być nieco zaskoczeni. Popularny w Gorzowie przysmak jest już o 10 proc. droższy niż jeszcze kilka tygodni temu. W czwartek 7 września po kultową w mieście bułkę wybrał się dziennikarz portalu Nasze MIasto. Jak informuje, bułka kosztuje już 11 zł. W ciągu około dziesięciu lat cena bułki z pieczarkami wzrosła o ponad 300 proc. Na początku drugiej dekady XXI wieku trzeba było za nią płacić 3 zł – 3,50 zł. W kolejnych latach była ona coraz droższa. Jeszcze wiosną zeszłego roku kosztowała ona 9 zł, ale po kilku miesiącach cena skoczyła do 10 zł - informuje Jarosław Miłkowski na łamach portalu Nasze Miasto. Mimo wszystko życzymy smacznego!

Politycy o zerwaniu umowy z przewoźnikiem

Pierwsza była randa wojewódzka Anna Synowiec. Po serii odwołań pociągów na trasie Kostrzyn - Gorzów - Krzyż ktoś w końcu to głośno powiedział. Mecenas Synowiec zaapelowała do mieszkańców, aby ci przysyłali do niej informacje o komunikacyjnych problemach na tej trasie. Powiedziała też, że trzeba zlecić audyt oraz rozwiązać umowę z Polregio: Radna Anna Synowiec: współpraca z Polregio powinna zostać zakończona

Na tę informację szybko zareagowała marszałek Polak, która grzmiała na swoim Facebooku, mówiąc, że jeżeli sytuacja szybko nie ulegnie poprawie, województwo lubuskie rozwiąże umowę z przewoźnikiem.

Kto wystartuje z Gorzowa do Sejmu i Senatu?

Zerknęliśmy szybko na listy wyborcze i zobaczyliśmy, kto z Gorzowa (lub okolic) wystartuje w tym roku w wyborach parlamentarnych. Są znane twarze, takie, które zasiadają lub wcześniej zasiadały w poselskich ławach, są też nowe. Jakie? Zobaczcie sami: Oni powalczą o wasze głosy. Kto startuje do Sejmu i Senatu z Gorzowa?

Okrągły jubileusz gorzowskiego hospicjum

W tym roku jubileusz 30-lecia obchodzi gorzowskie Hospicjum św. Kamila. Uroczystości z tym związane zaplanowano na 21 września - informuje Radio Gorzów. O godzinie 15 w kościele Pierwszych Męczenników Polski odbędzie się uroczysta msza, a następnie zaproszeni goście, którzy działali na rzecz hospicjum, wezmą udział w gali w gorzowskim teatrze. Z pomocy gorzowskiego hospicjum przez 30 lat działalności skorzystało ok. 70 tys. ludzi - czytamy na internetowych stronach gorzowskiej rozgłośni radiowej.

Co z Max-Burgerem w Gorzowie?

Informacja o planowanej budowie fast-foodu sieci Max-Burger obleciała miasto lotem błyskawicy. Amatorzy pysznych burgerów już cieszyli się na myśl, ze w mieście pojawi się silna konkurencja. Plany jednak zniwelowało życie. Jak informuje portal Gorzow News nieoficjalnie sieć jest nadal zainteresowana otwarciem restauracji w naszym mieście. Jednak szybko to nie nastąpi. Biuro prasowe na ten temat milczy, wiadomo tylko, że sieć otwiera nowe restauracje w większych miastach. Przy Warszawskiej ostatecznie zostanie wybudowany Aldi, a naprzeciwko - na stację Circle K powróci Burger King.

Trwają prace nad projektem budżetu miasta

Władze Gorzowa zachęcają mieszkańców do zgłaszania swoich propozycji do projektu budżetu miasta na 2024 rok. Gorzowianie mogą zgłaszać swoje wnioski do 29 września. Więcej informacji: Co powinno zostać zrobione w Gorzowie? Trwają prace nad projektem budżetu miasta

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości