• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8
Wiadomości

Nowe kamery monitoringu miejskiego i tablice za 1,5 mln zł

5 września 2023, 09:09, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Jeszcze w tym roku w Gorzowie pojawi się sześć nowych kamer monitoringu i sześć tablic systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na przystankach autobusowych. Inwestycją zajmie się firma Konwerga z Poznania za blisko 1,5 mln zł.

Władze Gorzowa szukały firmy, która zajmie się montażem sześciu kamer monitoringu miejskiego oraz sześciu tablic systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na przystankach autobusowych. Do przetargu wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę blisko 1,5 mln zł, która jest dwa razy wyższa niż założony budżet.

Ostatecznie do przetargu wpłynęła tylko jedna oferta, która przewyższa dwukrotnie budżet. Firma Konwerga z Poznania zaoferowała 1 mln 460 tys. 957,10 zł za dostawę i montaż sześciu kamer i sześciu tablic led. To o 785 tys. 970,35 zł więcej, niż przewidziało miasto.

Przez ostatnie kilka dni urzędnicy analizowali ofertę pod względem formalnym i zastanawiali się czy dołożą brakującą kwotę. Ostatecznie władze Gorzowa zdecydowały, że dołożą brakujące 785 tys. 970,35 zł i postępowanie zostanie rozstrzygnięte.

Oferta wykonawcy została oceniona jako najkorzystniejsza na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w specyfikacji warunków zamówienia, a wykonawca nie podlega wykluczeniu i spełnia warunki udziału w postępowaniu - czytamy w uzasadnieniu rozstrzygniętego przetargu.

W tych miejscach będą nowe kamery monitoringu i nowe tablice na przystankach w Gorzowie

Trzy kamery monitoringu mają zainstalowane w rejonie nowego ronda przy skrzyżowaniu ul. Fieldorfa-Nila oraz trzy kamery na skrzyżowaniu ul. Jagiellończyka i Mieszka I. Z kolei nowe tablice mają pojawić się na następujących przystankach autobusowych - na rondzie Górczyńskim kierunek Manhattan, SP13 kierunek centrum, Czereśniowa kierunek Manhattan, Czereśniowa kierunek centrum, rondo Piłsudskiego kierunek centrum oraz Widok kierunek Górczyn.

Wykonawca będzie miał czas do 20 października 2023 roku na montaż tablic. a do 31 października 2023 na montaż kamer.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości