• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Tym żył Gorzów w środę 30 sierpnia. Przegląd wydarzeń z miasta

31 sierpnia 2023, 06:55, Marcin Kluwak
Przygotowaliśmy dla was poranne zestawienie naważniejszych - i tych mniej ważnych wydarzeń z Gorzowa i okolic. Co działo się w naszym mieście w środę 30 sierpnia? O tym w naszym materiale.

Strach padł na mieszkańców miast. Czy woda w Gorzowie jest bezpieczna?

Ryzyko pojawienia się groźnej bakterii w domowych kranach niepokoi wielu gorzowian - informuje Magdalena Marszałek na łamach portalu Gorzów Nasze Miasto.  Jak czytamy, emocje studzi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie. Tłumaczy, że zagrożenie pojawia się tam, gdzie woda ma wysoką temperaturę i dociera do naszego organizmu przez wdychanie, więc kranówka jest zupełnie bezpieczna.

Postępy prac przy Przemysłówce. Ogromne opóźnienia

Portal gorzow24.pl sprawdza, jak wyglądają postępy prac przy przebudowie gorzowskiej Przemysłówki. Jak się okazuje, wykonawca do końca tego roku planuje zamknąć prace związane z konstrukcją budynku. Ponadto właśnie rozpoczyna murowanie ścian parteru części niskiej – ściany sali koncertowej. Po drugiej stronie biurowca kontynuowane są prace nad budową schodów zewnętrznych. Do końca roku planowane jest wykonanie stanu surowego otwartego. Zaktualizowany termin zakończenia prac to 15 grudnia tego roku, ale i on zapewne będzie znacząco przesunięty w czasie, bo aktualne zaawansowanie prac to zaledwie 28 procent - czytamy na portalu gorzow24.pl

Oskar Paluch otarł się o podium

W środę w Lublinie odbył się finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, w którym startował Oskar Paluch. O miejscach na podium decydował wyścig dodatkowy. Oskar Paluch rywalizacji o medale MIMP nie zaczął najlepiej, bo w pierwszym swoim starcie dojechał do mety jako ostatni. W kolejnych wyścigach oglądaliśmy już znaczną poprawę w jeździe juniora Stali Gorzów, który musiał odrabiać straty do rywali. Więcej: https://gorzowianin.com/wiadomosc/22148-wielkie-emocje-w-finale-mimp-oskar-paluch-tuz-za-podium.html

Sponsor zamienił kluby. Co się stało?

Gazeta Lubuska zastanawia się, dlaczego sponsor tytularny 3-ligowego klubu piłki nożnej, czyli Agencja Inwestycyjna przestała współpracować z klubem przy Śląskiej, a od tego sezonu wspomaga siatkarzy, którzy grać mają w II lidze. Z jednej strony Robert Gorbat cytuje słowa prezesa Krzysztofa Olechnowicza, który twierdzi, że Utrata tytularnego sponsora nie zatrzęsła klubem, ale za to z drugiej strony cytuje zasłyszane na stadionie plotki, że "odejście dotychczasowego sponsora tytularnego oznacza utratę 700 tys. zł". - Powodem rozstania miały być spory kompetencyjne. Szef Agencji Inwestycyjnej nie godził się na wejście do zarządu klubu, za to chciał nim kierować z „tylnego siedzenia”. Takie rozwiązanie najwyraźniej nie odpowiadało szefom Stilonu - czytamy na stronach Gazety Lubuskiej.

Rozpoczęcie sezonu w gorzowskim teatrze imienia Juliusza Osterwy

W Teatrze Osterwy premiera "Na pełnych obrotach" farsa w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Z kolei 10 września premiera spektaklu dla młodzieży i dorosłych "Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie" w reżyserii Pawła Paszty - informuje na swoich łamach Gazeta Wyborcza, prezentując na swoich stronach cały repertuar na wrzesień 2023.

Urzędnicy chcą podwyżek!

Pracownicy magistratu uważają, że ich zarobki są bardzo niskie i oczekują podwyżek - informuje na swoich stronach Radio Gorzów. Związkowcy napisali w tej sprawie list do miejskich radnych i przedstawili go podczas środowej sesji. 

Budowa ronda przy Słowiance. Od wielu dni nikogo tam nie ma

Mieszkańcy Gorzowa skarżą się, że od dłuższego czasu nic się nie dzieje na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry, gdzie docelowo ma powstać rondo. Okazuje się, że doszło do kolizji z sieciami podziemnymi i harmonogram prac uległ zmianie. Pierwsza część ronda powinna być gotowa w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy. Więcej informacji: Gorzów: Co z budową ronda na skrzyżowaniu Słowiańskiej i Fredry? (gorzowianin.com)

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości