• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Pożar zboża na pniu koło Gorzowa. W akcji 9 zastępów straży pożarnej

13 sierpnia 2023, 10:07, Marcin Kluwak
fot. OSP Bogdaniec
W sobotę doszło do pożaru zboża na pniu w miejscowości Jeniniec koło Gorzowa. Na miejsce zostało wysłanych łącznie dziewięć zastępów straży pożarnej. Spaleniu uległy około 2 hektary zboża.

W sobotę 12 sierpnia o godz. 16.28 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze pola w miejscowości Jeniniec w gminie Bogdaniec. Na miejsce zostało wysłanych dziewięć zastępów straży pożarnej, w tym OSP Bogdaniec, Lubczyno, Lubno i Witnica.

Kiedy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, zastały rozwinięty pożar zboża na pniu, który pojawił się w dwóch miejscach. W niedalekiej odległości trwało koszenie zboża przez kombajn.

Na szczęście strażacy szybko opanowali sytuację. Akcja gaśnicza wraz z dogaszaniem trwała dwie godziny. Spaleniu uległy około 2 hektary zboża. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości