• Jutro 14°/5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 0

19 sierpnia wszyscy kibicujemy Paluchowi. Będzie walczył o tytuł mistrza Europy

30 lipca 2023, 17:17, Marcin Kluwak
Gorzów po raz pierwszy będzie organizatorem finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów na Żużlu. Zawody obędą się w sobotę, 19 sierpnia. Stal Gorzów reprezentować będzie Oskar Paluch.

Oskar Paluch awansował do finału IMEJ, który już niebawem odbędzie się na stadionie imienia Edwarda Jancarza w Gorzowie. Młody gorzowianin wywalczył awans do turnieju podczas półfinału, który został rozegrany w słowackiej Žarnovicy

17-latek z Gorzowa Wielkopolskiego zajął trzecie miejsce na podium półfinału IMEJ, który w sobotę został rozegrany na Słowacji. Zawodnik gorzowskiej Stali zdobył 12 punktów i uległ jedynie Wiktorowi Przyjemskiemu oraz Nazarowi Parnickiemu z Ukrainy.

Finał IMEJ odbędzie się 19 sierpnia. Do walki o złoto przystąpią m.in. pięciu Polaków, ponieważ oprócz Palucha i Przyjemskiego, awans na Słowacji uzyskał także Antoni Mencel. Dodatkowo, wcześniej - 10 czerwca, w norweskim Elgane, awansowali również Damian Ratajczak i Krzysztof Lewandowski. W stawce finału znajdzie się również inny reprezentant Stali Gorzów. W półfinale Elgane zwyciężył Mathias Pollestad.

1. Wiktor Przyjemski (Polska) 15 (3,3,3,3,3)
2. Nazar Parnicki (Ukraina) 13 (3,3,3,2,2)