• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 18 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Część ronda Kosynierów Gdyńskich zostanie zamknięta

12 lipca 2023, 14:44, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
W piątek 14 lipca zostanie zamknięta dla ruchu część ronda Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. To oznacza zmiany w organizacji ruchu oraz objazdy dla kierowców i autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji.

W Gorzowie trwa remont ul. Kosynierów Gdyńskich wraz z przebudową sieci wodociągowej. W piątek 14 lipca wykonawca przystąpi do kolejnego etapu prac. Chodzi o zachodnią część ronda wraz z odcinkiem ul. Kosynierów Gdyńskich od ul. Bohaterów Warszawy do wylotu z ronda, w kierunku ul. Estkowskiego.

Podczas trwania prac, rondo Kosynierów Gdyńskich przestanie funkcjonować jako skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Na skrzyżowaniu zachowany zostanie ruch dwukierunkowy między ul. Estkowskiego i ul. Łokietka. Możliwy będzie również skręt w prawo, z ul. Łokietka w ul. Kosynierów Gdyńskich oraz skręt w lewo, dla jadących od ul. Estkowskiego w stronę ul. Kosynierów Gdyńskich.

Na odcinku ul. Kosynierów Gdyńskich, od ronda do skrzyżowania z ul. Borowskiego, nadal będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Zamknięte pozostanie skrzyżowanie z ul. Bohaterów Warszawy, a ta będzie nadal funkcjonować jako dwukierunkowa, bez możliwości parkowania. Ruch pieszych zostanie utrzymany.  

Zmiany w kursowaniu autobusów MZK w Gorzowie

To oznacza zmiany w organizacji ruchu oraz objazdy dla kierowców i autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji. Przystanek tymczasowy Armii Polskiej zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie z ulicą 30 Stycznia (zmiana obowiązuje z chwilą przestawienia znaku D-15).

Linie nr 100, 101, 111, 121, 124, 136 i 511 w kierunku śródmieścia z ul. Armii Polskiej pojadą zmienioną trasą objazdu ulicami: 30 Stycznia, gen. J. Dąbrowskiego do ul. Jagiełły (zmiana obowiązuje z chwilą przestawienia znaku D-15 na przystanku Armii Polskiej).

Linie 106, 117, 130 w kursach do przystanku AWF od skrzyżowania al. Konstytucji 3 Maja i ul. Estkowskiego pojadą al. Konstytucji 3 Maja do ronda Wolontariuszy gdzie wjadą na torowisko i na przystanku Dworcowa zakończą trasę.

- Dla pasażerów przesiadających się z wymienionych linii na inne linie autobusowe najdogodniejszym do przesiadki będzie przystanek rondo Myśliborskie. Zmiana będzie obowiązywać od godz. 5 rano w piątek 14 lipca – mówi Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Trasy jazdy w kierunkach Os. Staszica/Słowiańska/TPV oraz linii 104 i 510 jadących objazdem przez ul. Armii Polskiej w kierunku AWF-u (i dalej) pozostają bez zmian.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości