Wiadomości

Ruszyła naprawa fuszerki na Sikorskiego

10 lipca 2023, 15:25, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Z lekkim poślizgiem rozpoczęła się naprawa nawierzchni z płytek przy ul. Sikorskiego w Gorzowie. Na początek pracownicy firmy Trakcja S.A. zabrali się za płytki od strony skrzyżowania z ul. Wełniany Rynek. Wszystkie prace są realizowane w ramach gwarancji.

Od przebudowy ul. Sikorskiego w Gorzowie minęły niespełna trzy lata, jednak wiele elementów na nowo wyremontowanej drodze jest do poprawki. Największą fuszerką, jaką wytykają mieszkańcy Gorzowa, są popękane płyty na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Wełniany Rynek oraz na jezdni na wysokości Urzędu Miasta Gorzowa. Zniszczone płyty zostaną w końcu wymienione w ramach gwarancji przez wykonawcę inwestycji, czyli firmę Trakcja S.A.

Prace przy naprawie nawierzchni z płytek miały rozpocząć się w czwartek 6 lipca, jednak rozbiórka zniszczonych płyt rozpoczęła się z poślizgiem w poniedziałek 10 lipca. Wcześniej teren został odpowiednio zabezpieczony i ogrodzony.

Fuszerka na Sikorskiego w Gorzowie. Trwa naprawa zniszczonej nawierzchni z płytek

Wykonawca zajął się na początek demontażem zniszczonych płyt przy ul. Sikorskiego od strony skrzyżowania z ul. Wełniany Rynek Następnie zajmie się układaniem nowej nawierzchni.  W dniach 11-12 lipca wykonawca planuje przystąpić do montowania nowej nawierzchni wjazdu na ulicę Wełniany Rynek, a następnie będzie układana nawierzchnia na ul. Sikorskiego. Zakończenie tego etapu zaplanowano 20 lipca, oddanie do użytku tydzień później – 28 lipca. 

Drugi etap rozpocznie się 1 sierpnia pracami rozbiórkowymi. Prace naprawcze nawierzchni ulicy Sikorskiego przy Urzędzie Miasta i drugiej części wjazdu w ulicę Wełniany Rynek będą trwały do 17-18 sierpnia, oddanie do użytku naprawionego fragmentu jezdni zaplanowane jest na 31 sierpnia

- Wskazane terminy zaplanowanych prac są podane przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, w razie wystąpienie niesprzyjających warunków pogodowych termin może ulec przesunięciu – zastrzega firma Trakcja S.A., wykonawca prac.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości