• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/4°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 36 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Rowerzyści kręcili kilometry dla Gorzowa pod osłoną nocy

1 czerwca 2023, 11:08, Marcin Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W czwartek 1 czerwca rozpoczęła się rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy. Rowerzyści z Gorzowa postanowili nie tracić czasu i punktualnie o północy wyruszyli na nocne kręcenie kilometrów. 100 rowerzystów wspólnie przejechało ponad 20 kilometrów.

Walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski rozpoczęła się w czwartek 1 czerwca i będzie trwała do 30 czerwca. W tym roku Gorzów chce w końcu wywalczyć tytuł. Dlatego też miasto przygotowało dla mieszkańców szereg rowerowych wydarzeń podczas których będzie można kręcić kilometry dla Gorzowa. Atrakcje zaplanowano przez cały czerwiec.

Pierwsze wydarzenie wystartowało już o północy. 100 rowerzystów wyruszyło ze Starego Rynku, aby kręcić kilometry dla Gorzowa. W nocnej jeździe wzięło udział 100 osób, które przejechało trasę ponad 20 kilometrów.

W pierwszym dniu rywalizacji miasto Gorzów zajmuje w klasyfikacji generalnej 3 miejsce, z ponad 3. tysiącami kilometrów na liczniku.

- Dla amatorów nocnej jazdy szykujemy kolejną atrakcję. Przy wsparciu firmy CAPS przygotowaliśmy 24-godzinną sztafetę rowerową. Start zaplanowany jest 10 czerwca o godzinie 15.00, finał 11 czerwca po 24 godzinach jazdy, również o 15. Sztafeta odbędzie się na ulicach w rejonie miejskiej strefy inwestycyjnej przy ulicy Miłej – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Rowerzyści będą kręcić kilometry dla Gorzowa. Program rowerowych wydarzeń dla mieszkańców Gorzowa

niedziela 4 czerwca - rodzinne wycieczki z dziećmi, start w parku Górczyńskim. Szczegóły u organizatora przejazdu Rowerowe Wycieczki Gorzów (RWG)

środa 7 czerwca - wycieczka 50-60 km. Szczegóły u RWG.

czwartek 8 czerwca - wycieczka do Choszczna. Szczegóły u RWG.

sobota 10 czerwca – o godz. 15 przy ul. Miłej odbędzie się 24-godzinny sztafetowy przejazd rowerowy. Zadaniem zawodników jest przejechanie jak największej liczby okrążeń dokładnie w ciągu jednej doby. W gorzowskich zawodach startują drużyny 4-osobowe. Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy wsp@um.gorzow.pl, należy podać nazwę grupy i czteroosobowy skład.

niedziela 11 czerwca - wycieczka do Łagowa. Szczegóły u RWG.

środa 14 czerwca - wycieczka 50-60 km. Szczegóły u RWG.

sobota 17 czerwca – godz. 20 start masy rowerowej

niedziela 18 czerwca - rodzinne wycieczki z dziećmi, start w parku Górczyńskim. Szczegóły u RWG.

środa 21 czerwca - wycieczka 50-60 km. Szczegóły u RWG.

niedziela 25 czerwca - rodzinne wycieczki z dziećmi, start w parku Górczyńskim. Szczegóły u RWG.

środa 28 czerwca - wycieczka 50-60 km. Szczegóły u RWG.

piątek 30 czerwca – godz. 22 na Starym Rynku, start nocnego dokręcania kilometrów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości