Wiadomości

150 tysięcy kary dla klubu. Tak orzekła ekstraliga

27 maja 2023, 14:04, Marcin Kluwak
Canal+ Sport5
Wiemy już jaką karę zapłaci klub z Krosna. Komisja Orzekająca Ligi postanowiła ukarać organizatorów meczu 6 rundy PGE Ekstraligii - CELLFAST WILKI Krosno – EBUT.PL STAL Gorzów

Na klub – organizatora zawodów - KOL nałożyła karę finansową wynoszącą 150 tys. złotych za nieregulaminowy stan toru w regulaminowym czasie odbioru toru przed zawodami oraz za niewłaściwe zabezpieczenie imprezy, co spowodowało zagrożenia bezpieczeństwa osób funkcyjnych i drużyny gości.

Dodatkowo KOL nałożyła na klub sankcję dyscyplinarną w postaci odjęcia 1 punktu meczowego w tabeli PGE Ekstraligi, ale jest to kara w zawieszeniu na 9 miesięcy.

- Kara finansowa nie jest karą w zawieszeniu, sankcja dyscyplinarna natomiast tak, co oznacza, że rygor jej zastosowania dotyczy sytuacji, w której klub ponownie zostałby ukarany z tego samego przepisu regulaminu dyscyplinarnego w ciągu 9 miesięcy – powiedział Zbigniew Owsiany, przewodniczący KOL.

 - Werbalne, jak i niewerbalne przejawy agresji przed zawodami, w ich trakcie, a także po zawodach, kierowane zarówno w stosunku do osób funkcyjnych i drużyny gości to rzeczy absolutnie niedopuszczalne – dodał Zbigniew Owsiany. - KOL z całą stanowczością chce również podkreślić, iż jedną z podstawowych zasad powinno być poszanowanie godności i nietykalności innych osób, w tym uczestników zawodów żużlowych.

Dodatkowo postępowanie dyscyplinarne dotyczyło również niewłaściwego wykonywanie obowiązków toromistrza, trenera i kierownika zawodów w związku z nieregulaminowym stanem toru w regulaminowym czasie odbioru toru przed zawodami i w godzinie rozpoczęcia treningu przed zawodami. Tor został odebrany 50 minut po terminie. 

W związku z tym toromistrz, trener i kierownik zawodów zostali ukarani zawieszeniem na okres 3 miesięcy, co oznacza, iż nie mają w tym czasie praw sportowych oraz mają zakaz uczestniczenia we wszelkiej działalności sportowej nadzorowanej przez PZM i PGE Ekstraligę. M.in. oznacza to zakaz przebywania w jakiejkolwiek formie i charakterze w parku maszyn podczas treningów i zawodów.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości