Wiadomości

Wielkie dziury i tumany kurzu. Radna: Ucywilizujcie tę drogę

29 kwietnia 2023, 10:14
fot. mieszkanka ul. Rzecznej
Wielkie dziury, w ciepłe dni wszechobecny kurz i pył, a w deszczowe dni wielkie kałuże i błoto – to obraz ul. Rzecznej w Gorzowie. Mieszkańcy podkreślają, że droga jest w bardzo złym stanie technicznym, a pomimo to jest tutaj bardzo duży ruch. Interwencję w tej sprawie podjęła radna Marta Bejnar-Bejnarowicz.

Pomimo remontowej ofensywy prowadzonej przez władze Gorzowa, wciąż spora część dróg w mieście pozostawia wiele do życzenia pod względem przejezdności i stanu technicznego. Tak jest w przypadku ul. Rzecznej w Gorzowie.

Mieszkańcy ul. Rzecznej na Wieprzycach zwrócili się z prośbą o interwencję do radnej Marty Bejnar-Bejnarowicz. Natomiast radna napisała w tej sprawie interpelację do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego.

- Mieszkańcy proszą o ucywilizowanie tej drogi. Ulica Rzeczna jest w bardzo złym stanie, bardzo się tam kurzy. Wystarczy, że przejedzie samochód i jest czarno, kurz osiada dosłownie na wszystkim. Cała nawierzchnia to pozostałość rodzaju bardzo pylącego tłucznia. Ruch jest spory. Często mają tu miejsce wyścigi na quadach i motorach, przyjeżdżają także mieszkańcy miasta na ryby i spacery. Okolica jest bardzo niedoinwestowana: brak jest oświetlenia, kanalizacji, internetu, wodociąg to pozostałość po dawnej spółdzielni w Jeżykach. Gmina Bogdaniec na swojej części kładzie asfalt, niestety gorzowski odcinek ok. 700 m nadal pozostanie w niezmienionej formie, a chodzi tylko o nakładkę asfaltową, to nie jest potrzebna przebudowa – pisze w swojej interpelacji Marta Bejnar-Bejnarowicz, radna klubu Polska 2050.

Co na to władze Gorzowa? Czekamy na odpowiedź w tej sprawie. Ponadto radna zwraca uwagę, że do tej pory nie wszedł w życie program remontu dróg na który radni dostali zielone światło. - Program został stworzony, miał być testowany w zakresie kryteriów i wdrożony, jednak do dziś nic się nie wydarzyło – przyznaje Bejnar-Bejnarowicz.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości