• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów zgasi światła. To będzie godzina dla ziemi

23 marca 2023, 13:08, Marcin Kluwak
fot. archiwum
W sobotni wieczór 25 marca na całym świecie po raz 17 zgasną światła na 60 minut. Wszystko za sprawą akcji Godzina dla Ziemi WWF, której celem jest troska o środowisko naturalne. Do akcji włącza się Gorzów, który zgasi iluminacje kilku budynków w mieście.

„Godzina dla Ziemi WWF” to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W ubiegłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy 180 państw świata, a ponad 13 tys. instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych. W Polsce w akcji wzięło udział ponad 100 miast.

Od 17 lat na świecie i od 16 lat w Polsce, w ostatnią sobotę marca o ustalonej porze – w Polsce o godz. 20.30, na jedną godzinę wyłączamy wszystkie zbędne urządzenia elektryczne.

Godzina dla Ziemi w Gorzowie. Podświetlenia tych budynków zostaną wyłączone

Do akcji „Godzina dla ziemi” po raz kolejny przyłącza się również miasto Gorzów. W sobotę punktualnie o godz. 20.30 na terenie miasta zostaną zgaszone iluminacje takich budynków jak kościół pw. Chrystusa Króla przy ul. Woskowej, Filharmonia, Dominanta, Nova Park i Askana. Wyłączony zostanie też ekran LED przy skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Sikorskiego.

Godzina dla Ziemi. Jaki jest cel akcji?

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF jest poświęcona walce z zanikiem różnorodności biologicznej czyli wymieraniem gatunków. Najnowszy raport WWF Living Planet Report mówi o tym, że w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zwierząt zmniejszyła się o 69%. Gatunki te giną m. in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt. Dlatego istnieje pilna konieczność zwiększania istniejących i tworzenia nowych obszarów chronionych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości