• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Parkomaty już zamontowane. Tutaj od kwietnia zapłacisz za parkowanie w Gorzowie

6 marca 2023, 13:17, Marcin Kluwak
fot. czytelniczka Monika
Przed mieszkańcami Gorzowa kolejny etap powiększania Strefy Płatnego Parkowania. Nowe parkomaty zostały zamontowane już przy ul. Dąbrowskiego, Krzywoustego i Armii Polskiej w Gorzowie. Jednak kierowcy będą musieli płacić za parkowanie dopiero od kwietnia. Opłaty będą dotyczyć również mieszkańców pobliskich kamienic, którzy będą musieli wykupić abonament.

W styczniu portal gorzowainin.com informował o tym, że wiosną ma zostać powiększona Strefa Płatnego Parkowania w Gorzowie i obejmie ul. Dąbrowskiego od skrzyżowania z ul. Łokietka do ul. Krzywoustego, całą ul. Krzywoustego oraz ul. Armii Polskiej od ul. 30 Stycznia do ul. Krzywoustego.

Większa Strefa Płatnego Parkowania w Gorzowie. Tutaj od kwietnia zapłacisz za parkowanie

W poniedziałek 6 marca rozpoczęło się montowanie parkomatów przy ulicach, które znajdą się w Strefie Płatnego Parkowania. Jak informuje czytelniczka Monika, parkomaty przy ul. Krzywoustego zostały już zamontowane.

Kiedy zatem rozpocznie się pobieranie opłat od kierowców? - Zanim rozpoczniemy pobieranie opłat, muszą zostać jeszcze ustawione znaki pionowe. Te wykonawca ma zainstalować do piątku 24 marca. Natomiast pobieranie opłat rozpoczniemy od 3 kwietnia – mówi Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Abonamenty dla mieszkańców Strefy Płatnego Parkowania w Gorzowie

Powiększenie strefy oznacza nie tylko płatny postój dla kierowców chcących zaparkować swoje auto na chwilę czy na kilka godzin, ale również opłaty dla mieszkańców pobliskich kamienic. Osoby mieszkające przy ul. Dąbrowskiego, Krzywoustego i Armii Polskiej mogły do tej pory zostawiać swoje auta przed kamienicami, nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat. Natomiast od kwietnia mieszkańcy tych ulic będą musieli mieć wykupiony abonament.

Co istotne, na jeden adres będą wydawane dwa abonamenty. Za pierwsze auto mieszkańcy zapłacą abonament w wysokości 40 zł miesięcznie oraz 400 zł rocznie, a za drugie 120 zł za miesiąc i 1000 zł za rok. Również przedsiębiorcy zapłacą abonament 120 zł za miesiąc oraz 1000 zł za rok.

Tak będzie wyglądała Strefa Płatnego Parkowania w Gorzowie

Docelowo Strefa Płatnego Parkowania będzie wyglądała jak odwrócona litera "T" i będzie obejmowała aż 50 ulic, których obszar będzie mieścił się pomiędzy ul. Jancarza, a ul. Szpitalną oraz pomiędzy ul. Drzymały, Wyszyńskiego i Kosynierów Gdyńskich oraz od ul. Spichrzowej i Składowej aż do ul. Roosevelta.

- W kolejnym etapie parkomaty zostaną ustawione przy ul. Borowskiego oraz pozostałej części ul. Dąbrowskiego i Armii Polskiej. Jeżeli pozwolą na to finanse, to nastąpi to w drugiej połowie 2023 roku lub na początku 2024 roku. Wszystko zależy od tego, ile pieniędzy uda nam się zaoszczędzić. Jednak ze względu na podwyżki mediów, musimy płacic o 1 mln zł więcej za utrzymanie naszych obietków – przyznaje dyrektor Rój.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości