• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Stypendia i nagrody dla sportowców z Gorzowa. To 800 tysięcy złotych!

22 lutego 2023, 09:18
W hali Sportowej Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu gorzowscy sportowcy i trenerzy otrzymali z rąk prezydenta miasta Gorzowa nagrody pieniężne i stypendia.
- To ogromne wyróżnienie dla mnie, móc Wam wręczyć nagrody. Wam, którzy niemal każdego dnia przez cały rok dostarczacie nam powodów do radości, ale przede wszystkim do dumy. Gorzów jest z Was dumny i mam nadzieję, że to wiecie i czujecie. Bardzo bym chciał, by nasze wsparcie, gorzowskich kibiców, ale również samorządowców, dodawało Wam siły i energii do pokonywania kolejnych barier, zdobywania kolejnych medali – powiedział prezydent miasta Jacek Wójcicki.

Prezydent Jacek Wójcicki mówił też o inwestowaniu w sport. Miasto dba o odpowiednie warunki do trenowania, budując nowe obiekty i modernizując już istniejące.  

- Lekkoatleci mogą już trenować na nowoczesnym stadionie, gdzie w tym roku zaprezentują się podczas 99. Mistrzostw Polski Seniorów w lekkiej atletyce. Kończy się budowa hali sportowej przy ulicy Słowiańskiej, a my już projektujemy i przymierzamy się do dużej modernizacji stadionu piłkarskiego przy ul. Olimpijskiej. To wszystko dla Was i trochę dla nas, abyśmy mogli Wam kibicować i cieszyć się z jeszcze lepszych wyników – dodał Jacek Wójcicki. 

Nagrody i stypendia prezydenta Gorzowa warte 800 tysięcy złotych 

W tym roku stypendiami sportowymi Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego uhonorowanych zostało 30 osób; 28 zawodników i 2 trenerów. Łącznie na comiesięczne stypendia zostanie przekazane 310 500 zł. Jednorazowymi nagrodami sportowymi uhonorowano 233 zawodników i 31 trenerów. Na ten cel Prezydent Miasta przekazał kwotę 485 250 zł.

Wśród stypendystów znalazła się Anna Puławska z klubu AZS AWF, która tylko w ubiegłym roku zdobyła trzy złote medale Mistrzostw Europy i dwa złote medale Mistrzostw Świata oraz współautor tego sukcesu trener Marek Zachara.

Stypendium otrzymał także m.in. reprezentujący barwy KS Admira kajakarz Oleksii Koliadych, reprezentanci Polski w squasha Michał Stawarski i Karina Tyma, rekordzistka świata w pchnięciu kulą w swojej kategorii Renata Śliwińska oraz Nikola Horowska, która jest faworytką do sięgnięcia po medal w skoku w dal na 99. lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski, które w tym roku odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim.

Parkieciarnia na początek, sto lat na koniec

Uroczystość rozpoczęła się występem breakdance tancerzy Stowarzyszenia Tanecznego Parkieciarnia. Występ ten był nieprzypadkowy. Na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu breakdance będzie jedną z nowych dyscyplin sportowych.

Pod koniec uroczystości wszyscy uczestnicy odśpiewali „Sto lat” Zenonowi Kowalskiemu, który dzień wcześniej obchodził 75 urodziny i nadal jest czynnym trenerem AZS AWF Gorzów Wlkp.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości