• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kiedy zostanie rozbudowana ścieżka nad Kłodawką?

27 stycznia 2023, 14:49, red
fot. archiwum
Ścieżka nad Kłodawką w Gorzowie zostanie rozbudowana na odcinku prawie 4 kilometrów i będzie sięgać aż do Kłodawy. Najwcześniej w kwietniu władze Gorzowa zamierzają ogłosić przetarg na przygotowanie dokumentacji rozbudowy ścieżki wzdłuż Kłodawki.

W grudniu 2022 roku portal gorzowianin.com informował, że władze Gorzowa planują rozbudowę ścieżki nad Kłodawką. Nowy fragment ścieżki pieszo-rowerowej ma powstać na odcinku około 3,6 km od ul. Chodkiewicza do granicy Gorzowa i Kłodawy. Co istotne, gorzowski odcinek szlaku będzie się łączył z trasą nad Kłodawką na terenie Kłodawy.

Jak się okazuje w II kwartale 2023 roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy ścieżki nad Kłodawką w ramach zadania „:Budowa ścieżki wzdłuż rzeki Kłodawki - etap II”. To oznacza, że przetarg zostanie ogłoszony najwcześniej w kwietniu, a najpóźniej w czerwcu. Orientacyjna wartość zamówienia według urzędników to 240 tys. zł.

- W ramach dokumentacji zaprojektowana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa o długości ok. 3,6 km na odcinku od ul. Chodkiewicza do granicy miasta Gorzowa w stronę Kłodawy, oświetlenie ścieżki, mała architektura oraz miejsca do rekreacji. Zarówno oświetlenie i mała architektura będą nawiązywały stylem do elementów architektury znajdujących się wzdłuż istniejącego odcinka trasy nad Kłodawką – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Kiedy miasto będzie miało gotową dokumentację rozbudowy ścieżki, będzie mogło ogłosić przetarg na prace budowlane. Jeżeli nie będzie problemów z wyborem wykonawcy, to można się spodziewać, że inwestycja ruszy jeszcze pod koniec 2023 roku, natomiast sama ścieżka byłaby gotowa w 2024 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości