• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Tajemnicza walizka porzucona przed szpitalem w Gorzowie. Interweniowała policja

12 stycznia 2023, 10:38, red
fot. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie
W czwartkowy poranek 12 stycznia pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zostali postawieni na nogi. Przed wejściem do rejestracji głównej szpitala została porzucona czarna walizka. Zgodnie z procedurami, na miejsce została wezwana policja, która sprawdziła zawartość walizki. Na szczęście w środku nie znajdowało się nic niebezpiecznego.

Od grudnia 2022 roku do 28 lutego 2023 roku na terytorium całego kraju obowiązuje drugi stopień alarmowy Bravo. Stąd też każdy podejrzany pakunek pozostawiony w przestrzeni publicznej oznacza ogłoszenie alarmu bombowego i konieczność wezwania służb na miejsce.

Do takiej sytuacji doszło w czwartek 12 stycznia przed godz. 9 przy ul. Dekerta. Na chodniku, tuż przed wejściem do rejestracji głównej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie została pozostawiona czarna walizka. - Pracownicy rejestracji zauważyli porzuconą walizkę i zgodnie z procedurami wezwali na miejsce policję. Na szczęście nie było konieczności ewakuacji szpitala. Policjanci sprawdzili zawartość walizki i okazało się, że nie ma w niej niebezpiecznych materiałów – komentuje Aleksandra Szymańska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Walizka po tym, jak została sprawdzona przez grupę minersko-pirotechniczną, została zabrana do punktu informacji w holu głównym szpitala i czeka na odbiór przez właściciela. Następnie zostanie przekazana do biura rzeczy znalezionych straży miejskiej przy ul. Łokietka 22. Walizkę zostawiła prawdopodobnie osoba, która odwiedzała kogoś w szpitalu.

Właściciel lub właścicielka walizki, aby ją odebrać będzie musiał/musiała odpowiedzieć na pytanie, co znajduje się w środku. - Skończyło się na strachu, ale nie musiało. Dlatego należy pamiętać, aby nie zostawiać toreb czy walizek bez opieki w przestrzeni publicznej – podkreśla Szymańska.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości