Wiadomości

4-miesięczna dziewczynka wypadła im z rąk podczas awantury. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej

11 stycznia 2023, 20:30, red
zdjęcie poglądowe
W sylwestrowy wieczór doszło do kłótni pomiędzy rodzicami i babcią 4-miesięcznej dziewczynki. Wszyscy byli pijani i podczas awantury dziecko wypadło im z rąk. Niemowlak trafił do szpitala w Gorzowie, skąd po wypisaniu trafił do rodziny zastępczej. O tym, co dalej z dzieckiem zdecyduje sąd rodzinny.

Wracamy do sprawy 4-miesięcznej dziewczynki, która była pod opieką pijanych rodziców oraz babci i wypadła opiekunom z rąk podczas awantury. Wszystko działo się w sylwestrowy wieczór 31 grudnia 2022 roku, kiedy do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gorzowie trafiła 4-miesięczna dziewczynka, która spadła z wysokości. Dziecko zostało przyjęte na chirurgię dziecięcą Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Pijani rodzice i babcia opiekowali się 4-miesięczną dziewczynką

Jak się okazało, do zdarzenia doszło na terenie miejscowości Słońsk. - W sylwestrowy wieczór 31 grudnia po godz. 21 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku do którego miało dojść w jednym z mieszkań. 4-miesięczną dziewczynką opiekowali się pijani rodzice oraz babcia. Wszyscy mieli w swoim organizmie ponad 1 promil alkoholu. Pomiędzy matką, ojcem i babcią doszło do nieporozumienia w sprawie opieki nad dzieckiem i niemowlak miał wypaść z rąk jednej z osób. Na szczęście życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo – opowiadała Klaudia Biernacka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

4-miesięczna dziewczynka wypadła im z rąk podczas awantury. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej

Sprawą zajął się od razu sąd rodziny oraz Prokuratura Rejonowa w Sulęcinie. - Sąd Rejonowy w Sulęcinie wszczął z urzędu postępowanie w przedmiocie wydania zarządzeń opiekuńczych wobec małoletniej i na posiedzeniu niejawnym postanowił o umieszczeniu dziecka w zawodowej rodzinie zastępczej pełniącej funkcje pogotowia rodzinnego, wskazanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. O decyzji poinformowano Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie, Prokuraturę Rejonową w Sulęcinie oraz oddział chirurgii dziecięcej szpitala w Gorzowie – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Lidia Wieliczuk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gorzowie.

Co dalej z 4-miesięczną dziewczynką? O tym zdecyduje są rodzinny

Postanowienie zostało wykonane natychmiast i dziewczynka po tym, jak została wypisana ze szpitala, trafiła do rodziny zastępczej. - Zarządzenie opiekuńcze sąd rodzinny wydaje, gdy dobro dziecka jest zagrożone. Wydane zarządzenie nie oznacza pozbawienia rodziców władzy rodzicielskiej. Sąd wyznaczył termin rozprawy na 8 lutego 2023 roku, wezwał rodziców i zwrócił się do Ośrodka Pomocy Społecznej o sporządzenie wywiadu w miejscu zamieszkania, w szczególności zaniedbań opiekuńczych wobec dzieci – komentuje Wieliczuk.

O tym, co dalej stanie się z dzieckiem zdecyduje się sąd. Być może 4-miesięczna dziewczynka pozostanie pod opieką rodziny zastępczej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości