• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 60 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

4-miesięczna dziewczynka wypadła im z rąk podczas awantury. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej

11 stycznia 2023, 20:30, red
zdjęcie poglądowe
W sylwestrowy wieczór doszło do kłótni pomiędzy rodzicami i babcią 4-miesięcznej dziewczynki. Wszyscy byli pijani i podczas awantury dziecko wypadło im z rąk. Niemowlak trafił do szpitala w Gorzowie, skąd po wypisaniu trafił do rodziny zastępczej. O tym, co dalej z dzieckiem zdecyduje sąd rodzinny.

Wracamy do sprawy 4-miesięcznej dziewczynki, która była pod opieką pijanych rodziców oraz babci i wypadła opiekunom z rąk podczas awantury. Wszystko działo się w sylwestrowy wieczór 31 grudnia 2022 roku, kiedy do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gorzowie trafiła 4-miesięczna dziewczynka, która spadła z wysokości. Dziecko zostało przyjęte na chirurgię dziecięcą Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Pijani rodzice i babcia opiekowali się 4-miesięczną dziewczynką

Jak się okazało, do zdarzenia doszło na terenie miejscowości Słońsk. - W sylwestrowy wieczór 31 grudnia po godz. 21 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku do którego miało dojść w jednym z mieszkań. 4-miesięczną dziewczynką opiekowali się pijani rodzice oraz babcia. Wszyscy mieli w swoim organizmie ponad 1 promil alkoholu. Pomiędzy matką, ojcem i babcią doszło do nieporozumienia w sprawie opieki nad dzieckiem i niemowlak miał wypaść z rąk jednej z osób. Na szczęście życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo – opowiadała Klaudia Biernacka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

4-miesięczna dziewczynka wypadła im z rąk podczas awantury. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej

Sprawą zajął się od razu sąd rodziny oraz Prokuratura Rejonowa w Sulęcinie. - Sąd Rejonowy w Sulęcinie wszczął z urzędu postępowanie w przedmiocie wydania zarządzeń opiekuńczych wobec małoletniej i na posiedzeniu niejawnym postanowił o umieszczeniu dziecka w zawodowej rodzinie zastępczej pełniącej funkcje pogotowia rodzinnego, wskazanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. O decyzji poinformowano Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie, Prokuraturę Rejonową w Sulęcinie oraz oddział chirurgii dziecięcej szpitala w Gorzowie – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Lidia Wieliczuk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gorzowie.

Co dalej z 4-miesięczną dziewczynką? O tym zdecyduje są rodzinny

Postanowienie zostało wykonane natychmiast i dziewczynka po tym, jak została wypisana ze szpitala, trafiła do rodziny zastępczej. - Zarządzenie opiekuńcze sąd rodzinny wydaje, gdy dobro dziecka jest zagrożone. Wydane zarządzenie nie oznacza pozbawienia rodziców władzy rodzicielskiej. Sąd wyznaczył termin rozprawy na 8 lutego 2023 roku, wezwał rodziców i zwrócił się do Ośrodka Pomocy Społecznej o sporządzenie wywiadu w miejscu zamieszkania, w szczególności zaniedbań opiekuńczych wobec dzieci – komentuje Wieliczuk.

O tym, co dalej stanie się z dzieckiem zdecyduje się sąd. Być może 4-miesięczna dziewczynka pozostanie pod opieką rodziny zastępczej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości