• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Koniec z utrudnieniami. Kierowcy w końcu przejadą ul. Zawackiej!

14 grudnia 2022, 15:03
fot. Marcin Kluwak
W czwartkowe popołudnie 15 grudnia zostanie udostępniona dla ruchu ul. Zawackiej i Łukasińskiego w Gorzowie. Kierowcy będą mogli w końcu przejechać od ronda Gdańskiego do ronda Sybiraków.

W środę 30 listopada miał zostać udostępniony przejazd ul. Zawackiej i Łukasińskiego w Gorzowie, jednak ten termin nie został dotrzymany o czym informowaliśmy na portalu gorzowianin.com w artykule "Będzie poślizg na Zawackiej i Łukasińskiego". Jeszcze pod koniec listopada wykonawca prac zapowiadał, że droga zostanie otwarta dla ruchu najpóźniej w połowie grudnia.

Mamy w końcu dobrą wiadomość dla kierowców, którzy z pewnością odetchną z ulgą, ponieważ od września narzekali na utrudnienia i objazdy. Zgodnie z zapowiedziami, w czwartek 15 grudnia po godz. 14 wykonawca przebudowy DK22 w Gorzowie udostępni dla ruchu ul. Zawackiej i Łukasińskiego.

Ruch będzie odbywał się dwoma jezdniami ul. Zawackiej, zgodnie z docelowym układem. W rejonie skrzyżowań jezdnie zostaną zawężone do jednego pasa ruchu, tak jak to ma miejsce np. na ul. Górczyńskiej, przed rondem Gdańskim. Otwarta dla ruchu kołowego zostanie również jezdnia wschodnia ul. Łukasińskiego, do ronda Sybiraków. Tym samym ruch na ul. Łukasińskiego odbywał się będzie dwoma jezdniami, zgodnie z docelową organizacją ruchu. Na rondzie Sybiraków przywrócona zostanie pierwotna organizacja ruchu.

- Przypominamy, że ul. Zawackiej oraz ul. Walczaka funkcjonują nadal jako plac budowy, stąd należy zwrócić szczególną uwagę na lokalnie występujące nierówności nawierzchni (np. brak warstwy ścieralnej, oznakowanie ostrzegawcze, ruch sprzętu budowlanego i pracowników oraz na występujące ograniczenia prędkości i inne zakazy – podkreśla Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości