Wiadomości

Czy święta w Gorzowie będą białe?

9 grudnia 2022, 15:27, mk
W ciągu najbliższych kilku dni możemy spodziewać się opadów śniegu. Na dodatek temperatury będą z reguły ujemne, więc jest szansa, że śnieg zostanie z nami nieco dłużej.

Synoptycy alarmują, że po weekendzie nastąpi atak zimy. W Gorzowie mieliśmy już w tym roku do czynienia z takim zjawiskiem, kiedy to intensywnie padający śnieg praktycznie sparaliżował całe miasto. Było to 19 listopada. Śnieg jednak szybko stopniał, bo po mroźnym weekendzie nadeszła odwilż.

Teraz tak nie będzie. Według ostatnich prognoz śnieg w Gorzowie i okolicach ma padać w najbliższy poniedziałek, 12 grudnia. W ciągu doby ma spaść do 4 centymetrów białego puchu. Podobnie będzie dwa dni później. W środę, 14 grudnia synoptycy również spodziewają się opadów śniegu. A że temperatury będą ujemne - nawet w ciągu dnia, możemy liczyć, że biały puch utrzyma się kilka dni

Jaka jest prognoza dla Gorzowa na Wigilię?

Wszystko wskazuje na to, że po kilkudniowym ochłodzeniu i opadach śniegu, już w okolicach 18-19 grudnia wszystko stopnieje, bo wówczas na termometrach będzie 1-2 stopnie na plusie. Im bliżej Wigilii i samych Świąt Bożego Narodzenia, tym w Gorzowie i okolicach będzie cieplej. Od 20 grudnia do końca roku w ciągu dnia ma być od 5 do nawet 7 stopni powyżej zera. Spodziewane są też przelotne opady deszczu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości