• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 26 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Awaria usunięta. Gaz wraca do mieszkańców

4 grudnia 2022, 19:56
fot. OSP Bogdaniec
Po uszkodzeniu gazociągu i wybuchu gazu w Łupowie koło Gorzowa przez ostatnią dobę odciętych od gazu było łącznie 15 tys. mieszkańców. Problem dotyczył m.in. gminy Bogdaniec, Witnica i Kostrzyn nad Odrą. Gaz jest sukcesywnie przywracany do odbiorców.

W sobotę 3 grudnia w miejscowości Łupowo doszło niebezpiecznego zdarzenia o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Wybuch gazu pod Gorzowem. Dwie osoby zostały ranne”. Jak ustaliła Polska Spółka Gazownictwa, gazociąg wysokiego ciśnienia został rowerwany przez specjalistyczną maszynę, która kopała rów pod drugą nitkę gazociągu.

Uszkodzony gazociąg pod Gorzowem. 15 tysięcy mieszkańców nie miało gazu

Z powodu uszkodzenia gazociągu nastąpiła przerwa w dostawie gazu dla mieszkańców gminy Bogdaniec, Witnica i Kostrzyn nad Odrą oraz gminy Dębno i Mieszkowice na terenie województwa zachodniopomorskiego. Chociaż w niedzielę 4 grudnia Polska Spółka Gazownictwa poinformowała, że awaria w Łupowie została usunięta, to wciąż bez gazu pozostawało 15 tys. mieszkańców. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „15 tysięcy mieszkańców wciąż nie ma gazu w swoich domach”. Tym samym przez ostatnią dobę aż 15 tys. osób musiało dogrzewać się farelkami i grzejnikami elektrycznymi.

Wznowione dostawy gazu po uszkodzeniu gazociągu pod Gorzowem

Dostawy gazu jako pierwsze zostały przywrócone w niedzielę 4 grudnia po godz. 16 do mieszkańców gminy Witnica i Kostrzyn nad Odrą. - Na terenie wszystkich miejscowości pracuje zwiększona liczba ekip monterskich – podkreślał Grzegorz Cendrowski, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa.

Natomiast w niedzielny wieczór po godz. 19 dostawy gazu zostały przywrócone do mieszkańców gmin Dębno i Mieszkowice oraz większości odbiorców z gminy Bogdaniec. - W pozostałych miejscowościach wciąż pracują służby PSG z Grupy Orlen nad przywróceniem dostaw gazu – informuje Cendrowski.

Dostawy gazu zostały przywrócone. Gminne placówki będą jednak nieczynne

Chociaż dostawy gazu zostały wznowione w gminie Witnica, to wójt Dariusz Jaworski podjął decyzję, że w poniedziałek 5 grudnia gminne placówki nieczynne. - Witnicki żłobek, przedszkole "Bajka" oraz Szkoła Podstawowa nr 1 i 2 w Witnicy i szkoła średnia "Kopernik" będą w poniedziałek zamknięte. Nieczynne będą także takie placówki jak Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Senior Wigor w Witnicy. Niestety pomimo uruchomienia kotłowni nie będzie możliwe nagrzanie tych miejsc do odpowiedniej temperatury – informuje gmina Witnica.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości