• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 63 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

15 tysięcy mieszkańców wciąż nie ma gazu w swoich domach

4 grudnia 2022, 11:01
fot. archiwum
Po uszkodzeniu gazociągu i wybuchu gazu w Łupowie koło Gorzowa mieszkańcy gminy kilku gmin mają problemy z dostawą gazu do swoich domów. Jak informuje Polska Spółka Gazownictwa, obecnie bez gazu pozostaje około 15 tysięcy mieszkańców. Cały czas trwają prace nad przywróceniem dostaw paliwa gazowego do odbiorców.

W sobotę 3 grudnia w miejscowości Łupowo doszło do wybuchu gazu o czym portal gorzowianin.com informował jako pierwszy w artykule „Wybuch gazu pod Gorzowem. Dwie osoby zostały ranne”. W wyniku uszkodzenia gazociągu i ulatniającego się gazu, mieszkańcy pobliskich domów zostali ewakuowani.

Na miejscu zdarzenia pracowały służby Polskiej Spółki Gazownictwa z grupy Orlen, które badały przyczyny awarii i usuwały jej skutki. - Podczas robót ziemnych wykonywanych przez firmę zewnętrzną, doszło do uszkodzenia gazociągu wysokiego ciśnienia w miejscowości Łupowo. Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia służby PSG przystąpiły do usuwania awarii – komentował Grzegorz Cendrowski, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa.

Okazało się, że gazociąg wysokiego ciśnienia został rowerwany przez specjalistyczną maszynę, która kopała rów pod drugą nitkę gazociągu. Z powodu uszkodzenia gazociągu nastąpiła przerwa w dostawie gazu dla mieszkańców gminy Bogdaniec, Witnica i Kostrzyn nad Odrą oraz gminy Dębno i Mieszkowice na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Wybuch gazu pod Gorzowem. 15 tysięcy mieszkańców nie ma gazu

W niedzielę 4 grudnia Polska Spółka Gazownictwa poinformowała, że awaria gazociągu wysokiego ciśnienia Łupowie została usunięta i obecnie służby rozpoczęły prace związane z przywracaniem dostaw gazu do mieszkańców Bogdaniec, Witnica i Kostrzyn nad Odrą oraz gminy Dębno i Mieszkowice na terenie województwa zachodniopomorskiego.

- Obecnie bez gazu pozostaje ok. 15 tys. odbiorców. Na miejscu, we wszystkich gminach są obecni pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa, którzy prowadzą działania związane bezpośrednio z przywróceniem dostaw paliwa gazowego do odbiorców. Prace będą prowadzone przez całą dobę. Ponieważ tempo prac będzie zależne od dostępu służb PSG do domów i mieszkań, do których wstrzymano dostawy gazu, Polska Spółka Gazownictwa zwraca się do mieszkańców z prośbą o umożliwienie dostępu do tych lokali – mówi Grzegorz Cendrowski, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa.

Mieszkańcy mogą nie mieć gazu do poniedziałku 5 grudnia. Z tego też powodu gmina Bogdaniec powołała sztab kryzysowy. Osoby, które będą miały trudności z ogrzaniem mieszkań prosimy o kontakt ze sztabem kryzysowym gminy Bogdaniec - informuje gmina Bogdaniec.

Kontakt ze sztabem kryzysowym gminy Bogdaniec: Mariusz Kulesza tel. 609 093 112 oraz Rafał Deptuła tel. 665 007 422.

AKTUALIZACJA

godz. 12.30 - W gminach Witnica i Kostrzyn nad Odrą w województwie lubuskim nasi pracownicy cały czas wykonują prace, mające na celu jak najszybsze przywrócenie dostaw paliwa gazowego do odbiorców. Spółka planuje przywrócić dostawy do pierwszych mieszkańców tych gmin ok. godziny 14. Na terenie wszystkich miejscowości pracuje zwiększona liczba ekip monterskich - informuje Grzegorz Cendrowski, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/10 Wybuch gazu w Łupowie

1/10 Wybuch gazu w Łupowie

2/10 Wybuch gazu w Łupowie

2/10 Wybuch gazu w Łupowie

3/10 Wybuch gazu w Łupowie

3/10 Wybuch gazu w Łupowie

4/10 Wybuch gazu w Łupowie

4/10 Wybuch gazu w Łupowie

5/10 Wybuch gazu w Łupowie

5/10 Wybuch gazu w Łupowie

6/10 Wybuch gazu w Łupowie

6/10 Wybuch gazu w Łupowie

7/10 Wybuch gazu w Łupowie

7/10 Wybuch gazu w Łupowie

8/10 Wybuch gazu w Łupowie

8/10 Wybuch gazu w Łupowie

9/10 Wybuch gazu w Łupowie

9/10 Wybuch gazu w Łupowie

10/10 Wybuch gazu w Łupowie

10/10 Wybuch gazu w Łupowie

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości