• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Ruszyło wielkie przesadzanie drzew z betonowych donic na deptaku

26 listopada 2022, 10:55
fot. Damian Pyta
Zgodnie z zapowiedziami w sobotni poranek rozpoczęło się przesadzanie drzew z betonowych donic na deptaku w Gorzowie. 30 drzewek, które do tej pory rosły w donicach, trafią prosto do ziemi.

"Betonoza" to słowo klucz, które pojawia się w przestrzeni miejskiej przy prawie każdej okazji - zarówno podczas realizacji nowych inwestycji, wycinki drzew czy też zalewania ulic Gorzowa podczas burzy z intensywnymi opadami deszczu. Dlatego mieszkańcy Gorzowa wielokrotnie wskazywali, że jednym z objawów „betonozy” w mieście są drzewka posadzone w betonowych donicach na deptaku i nie powinny się one tam w ogóle znajdować.

Dlatego pod koniec października władze Gorzowa ogłosiły, że wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i przesadzą drzewa z betonowych donic do gruntu. - Staramy się wsłuchiwać w głosy mieszkańców i podejmować inicjatywy zmieniające Gorzów na lepsze – podkreślał Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

W sobotę 26 listopada rozpoczęło się zapowiadane przesadzanie drzew – łącznie zostanie przesadzonych 30 drzew, które rosły w betonowych donicach. Gdzie zatem trafią drzewka? - Klony tatarskie będą teraz rosły w nowo założonym obszarze zieleni w pobliżu pętli tramwajowej na ulicy Kostrzyńskiej. Drzewa przesadzi specjalistyczna firma, która w ostatnim czasie, zajmuje się sadzeniem nowych drzew w Gorzowie – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Natomiast donice, w których dotychczas rosły drzewa, na czas Świąt Bożego Narodzenia zostaną wypełnione dekoracjami świątecznymi. Zostaną do tego użyte materiały naturalne m.in. gałązki świerkowe, jodłowe i sosnowe oraz dereń w odcieniach czerwieni. Dekorowanie rozpocznie się z początkiem grudnia.

Z kolei w przyszłym roku w betonowych donicach zostaną posadzone krzewy, które będą się z nich „wylewały”. Dodatkowo więcej zieleni znajdzie się również wzdłuż ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Hejmanowskiej do Strzeleckiej – tam zostaną posadzone krzewy i trawy czy nawet drzewa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości