• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Kierujący alfą romeo wjechał wprost pod pociąg [zdjęcia]

20 listopada 2022, 15:46, mk
fot. KP PSP Międzyrzecz
W Trzebiszewie pod Gorzowem Wielkopolskim kierujący alfą romeo wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ranny został 49-letni mężczyzna kierujący osobówką. Został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 15 w niedzielę 20 listopada na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Trzebiszewie. Kierujący alfą romeo wjechał pod nadjeżdżający pociąg relacji Zielona Góra – Gorzów Wielkopolski, który nadjeżdżał od strony Skwierzyny. Na miejsce zostało wysłanych łącznie 8 zastępów straży pożarnej – zarówno z powiatu międzyrzeckiego, jak i gorzowskiego oraz policja, pogotowie i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Siła uderzenia była na tyle duża, że samochód zatrzymał się kilkadziesiąt metrów od przejazdu kolejowego. Strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, aby wydostać nieprzytomnego kierowcę z rozbitego samochodu. Mężczyzna kierujący alfą romeo podróżował sam. Ranny mężczyzna został przekazany załodze pogotowia ratunkowego, po udzieleniu pomocy odzyskał przytomność i został przetransportowany do szpitala.

- Według wstępnych ustaleń 49-letni mężczyzna kierujący alfą romeo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg, przez co doprowadził do zderzenia. Ranny mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gorzowie – komentuje Mateusz Maksimczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Pociągiem na trasie Skwierzyna - Gorzów podróżowały 22 osoby, nikt z pasażerów nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Szlak kolejowy jest zablokowany, utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Na trasie Gorzów - Skwierzyna wprowadzono autobusową komunikację zastępczą.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości