• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

W Gorzowie posadzono już prawie 400 nowych drzew i to nie koniec!

15 listopada 2022, 09:54
W ciągu kilkunastu dni w mieście posadzono blisko 400 drzew. W ostatnich tygodniach, odbyła się cała seria nasadzeń nowych drzew, które na zlecenie miasta, wykonywała specjalistyczna firma. Drzewa sadzili też mieszkańcy, a wsparcia udzielało im Nadleśnictwo Kłodawa. Jak się okazuje ta operacja jeszcze się nie kończy.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego Urzędu Miasta informuje, że dołączą do nich kolejne 74 drzewa. Te dodatkowe nasadzenia, to efekt dobrze przeprowadzonego postępowania przetargowego na wcześniejsze nasadzenia. Korzystne rozstrzygnięcie przetargu pozwoliło na wygospodarowanie finansów na dodatkowe drzewa.

W Gorzowie w pasach drogowych ulic Głowackiego, Piłsudskiego, Fabrycznej, Poznańskiej oraz na skwerze Bauera przy ulicy Wawrzyniaka, na placu zabaw przy ulicy Sulęcińskiej i w parku Siemiradzkiego pojawią się lipy drobnolistne, klony polne, kasztanowce czerwone, jesiony wyniosłe oraz śliwy wiśniowe. 

Lokalizacje nowych drzew oraz ich gatunki zostały wybrane tak, by można je było posadzić jeszcze w tym roku. Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego uzgadnia terminy z profesjonalną firmą, która przeprowadzi tę operację.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości