• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kierowca audi pędził 237 km/h trasą S3

2 listopada 2022, 12:41
fot. archiwum
Policjanci z Gorzowa zatrzymali 6 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Jednak niechlubnym rekordzistą, jeżeli o przekroczenie prędkości okazał się 35-letni kierowca audi, który pędził drogą ekspresową aż 237 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł oraz 15 punktami karnymi.

Od piątku 28 października do środy 2 listopada trwają policyjne działania „Wszystkich Świętych", które przez ostatnie lata odbywały się pod hasłem "Akcja znicz”. Podczas działań, policjanci zatrzymali 6 kierowców, którzy stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę.

Wśród nich był 39-letni kierowca opla, który w Dąbroszynie jechał o 68 km/h za szybko i wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej. Nałożono na niego mandat w wysokości 2,2 tys. zł i 19 punktów karnych. Jednak niechlubnym rekordzistą, jeżeli chodzi o przekroczenie prędkości był 35-latek w audi.

- Policjanci w nieoznakowanym radiowozie zauważyli pędzące trasą s3 auto i ruszyli za nim. Pomiar wskazał 237 km/h, czyli o 117 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. Kierowca został zatrzymany i ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł oraz 15 punktami karnymi – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Ponadto od piątku 28 października do wtorku 1 listopada zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców. Wśród nich był 29-letni kierowca renault, który doprowadził do zderzenia z BMW i nieoznakowanym radiowozem. Mężczyzna próbował uciec pieszo z miejsca zdarzenia, ale został zatrzymany przez świadka. Okazało się, że 29-latek miał w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Pijany kierowca renault uderzył w BMW i nieoznakowany radiowóz”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości