• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Elektryczny autobus będzie obsługiwał linie na cmentarz

28 października 2022, 10:04
Do Gorzowa przyjechał elektryczny autobus firmy MAN, który w piątek wyjechał na ulice Gorzowa. "Elektryk" został wypożyczony na okres Wszystkich Świętych, aby pomóc w obsłudze najbardziej obleganych linii na cmentarz komunalny przy ul. Żwirowej. Elektrycznego MANa będziemy mogli spotkać na liniach 105, 111, 132 oraz „C”.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie od piątku 28 października zmienił rozkład jazdy linii 105, 111 i 132, natomiast od soboty 29 października zostanie uruchomiona dodatkowa linia autobusowa „C”. Wszystko przez zwiększający się ruch pasażerów w kierunku cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej. Co istotne, 1 listopada przejazd liniami obsługującymi cmentarz przy ul. Żwirowej, czyli 105, 111, 132 oraz „C” będzie bezpłatny. Rozkład jazdy autobusów znajdziesz w artykule „Wszystkich Świętych w Gorzowie. Tak będą kursowały autobusy na cmentarz”.

Drugi rok z rzędu linie na cmentarz będzie obsługiwał autobus elektryczny firmy MAN, który został wypożyczony przez MZK na okres Wszystkich Świętych. - Wypożyczony „elektryk” będzie obsługiwał linie 105, 111, 132 oraz C. Pojawi się tam, gdzie będzie największe obłożenie danej linii. Autobus jest do naszej dyspozycji od piątku 28 października do środy 2 listopada – mówi Marcin Pejski, rzecznik Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Do Gorzowa zostały dostarczone co prawda dwa autobusy elektryczne od firmy Solaris, ale pojazdy dopiero co rozpoczęły testy i nie mogą jeszcze wozić pasażerów. Więcej na temat testów pierwszych gorzowskich „elektryków” przeczytasz w artykule „Autobusy elektryczne przetestowane. 'Spełniły nasze oczekiwania'”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości