Wiadomości

Akcja straży w gorzowskiej katedrze

14 października 2022, 18:23
fot. czytelnik Paweł
W piątek dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie z monitoringu o pożarze katedry w Gorzowie. W świątyni włączyła się czujka. Na szczęście alarm okazał się fałszywy i w katedrze nie było żadnego pożaru.

- Cztery straże pod katedrą. Wiecie może co się stało? - dopytywali się w piątkowy wieczór czytelnicy portalu gorzowianin.com. W piątek 14 października o godz. 18 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie z monitoringu o pożarze w gorzowskiej katedrze. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej.

Jak się okazało, w wyremontowanej świątyni włączyła się czujka. W momencie, kiedy straż pożarna otrzymała sygnał z monitoringu, w katedrze rozpoczynała się msza św. Strażacy po dotarciu na miejsce sprawdzili wnętrze świątyni, jednak okazało się, że był to alarm fałszywy i żadnego pożaru nie było.

Warto przypomnieć, że 1 lipca minęło dokładnie 5 lat od pożaru katedry. 1 lipca 2017 roku w mieście trwały Dni Gorzowa i tysiące mieszkańców bawiło się na nadwarciańskich błoniach. Kiedy ogień pojawił się pod kopułą wieży, w tym czasie w środku odbywała się msza św. W akcji gaśniczej brało udział ponad 300 strażaków, którzy przez ponad 24 godziny walczyli z żywiołem. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległa wieża katedry, a dół świątyni został zalany. Remont katedry w więkoszości został zakończony, jednak wciąż trwają  prace przy wieży świątyni. W ramach prac, został wykonany system przeciwpożarowy w katedrze. Teraz, kiedy tylko włączy się czujka w świątyni, straż pożarna od razu dostanie sygnał.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości