Wiadomości

Śmiertelnie potrącił 4-letniego Piotrusia. Ruszył proces Krystiana K.

8 września 2022, 11:13
fot. gorzowianin.com
W czwartek 8 września przed Sądem Rejonowym w Gorzowie ruszył proces w sprawie Krystiana K., który śmiertelnie potrącił 4-letniego Piotrusia. Mężczyzna odpowiada za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w wyniku czego zginął 4-latek oraz za nieudzielenie pomocy i ucieczkę z miejsca wypadku. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W czwartek 8 września przed Sądem Rejonowym w Gorzowie ruszył proces Krystiana K., który śmiertelnie potrącił 4-letniego Piotrusia swoim chevroletem camaro. Mężczyzna został oskarżony o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym w wyniku czego nieumyślnie spowodował wypadek w wyniku którego zginął 4-latek. Przy czym swoim zachowaniem sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, a jednocześnie nie udzielił pomocy uczestnikom zdarzenia drogowego i uciekł z miejsca wypadku.

Na początku rozprawy, mecenas Krzysztof Łopatowski, który jest obrońcą Krystiana K. zawnioskował o wyłączenie jawności procesu. Jak tłumaczył mecenas Łopatowski było to spowodowane tym, że zarówno na oskarżonego, jak i na niego samego wylała się fala hejtu oraz ktoś na drzwiach Krystiana K. napisał „zabójca”. Z kolei sędzia Anna Szulc nie przychyliła się do wniosku obrońcy i nie wyłączyła jawności rozprawy.

Tuż po odczytaniu aktu oskarżenia, swoje zeznania składał Krystian K. Ponadto podczas rozprawy będą zeznawać świadkowie – ojciec śmiertelnie potrąconego 4-latka, a także kierowca BMW oraz osoby będące na miejscu zdarzenia. Krystianowi K. grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Więcej szczegółów na temat sprawy - wyjaśnień oskarżonego oraz zeznań świadków zostanie opublikowanych po zakończeniu czwartkowej rozprawy.

Zeznania Krystiana K. przeczytasz w artykule "Śmiertelnie potrącił 4-latka. "Nie jestem w stanie spojrzeć ojcu Piotrusia w oczy".

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości