• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kolejne podejście do internatu dla młodzieży

11 sierpnia 2022, 15:44
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie po raz kolejny szuka firmy, która zajmie się przebudową byłego szpitala zakaźnego na potrzeby internatu, który docelowo ma pomieścić 83 uczniów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Spółka czeka na zgłoszenia firm do 25 sierpnia.

W lipcu Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie unieważniła przetarg na przebudowę szpitala zakaźnego przy ul. Warszawskiej na potrzeby internatu dla uczniów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Wszystko przez to, że jedyna oferta, która została złożona w przetargu przekraczała budżet o ponad 21 mln zł. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Młodzież jeszcze poczeka na internat".

Właśnie został ogłoszony ponowny przetarg na przebudowę poszpitalnych pomieszczeń na potrzeby internatu, gdzie docelowo znalazło by się miejsce dla 83 uczniów CEZiBu. Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie czeka na zgłoszenia chętnych firm do czwartku 25 sierpnia.

Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg i znaleźć wykonawcę, wówczas firma która podpisze umowę na prace budowlane będzie miała 24 miesiące od dnia podpisania umowy za realizację inwestycji.

Główną funkcję obiektu rozplanowano na kondygnacjach od parteru do poddasza. Oprócz pokojów gościnnych powstanie tu sala restauracyjna z zapleczem kuchennym (w przestrzeni piwnicy), mogąca pomieścić niemal 50 osób. Główne wejście do budynku zostanie zlokalizowane od strony południowej poprzez istniejące schody zewnętrzne (planowana przebudowa). Wejście od strony ul. Warszawskiej zostanie zamknięte i nie będzie użytkowane. W strefie wejściowej wygospodarowano niewielką recepcję.

– Planowane do realizacji prace, przy budynku internatu, będą polegały m.in.: na rozbiórkach części ścian, renowacji i wymianie okien, wzmocnieniu stropów lub ich wymianie. W części piwnicznej posadzki zostaną obniżone i nie wyklucza się konieczności wzmocnienia konstrukcji fundamentów. Powstaną nowe schody zewnętrzne i wewnętrzne, wymieniony zostanie dach, elewacja będzie poddana renowacji. Konstrukcja poddasza zostanie wzmocniona a pokrycie dachowe wymienione. Zaplanowano prace wykończeniowe oraz częściowe wyposażenie pomieszczeń – wylicza Alicja Kajder-Pussty, członek zarządu Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości