Wiadomości

Trwa przegląd drzewostanu w Gorzowie. Ile drzew pójdzie do wycinki?

11 lipca 2022, 10:06
fot. archiwum
Gwałtowne zjawiska pogodowe, które w ostatnim czasie przeszły przeszły przez Gorzów spowodowały, że władze Gorzowa podjęły o decyzję o przeglądzie drzew na terenie miasta. Pierwsze wyniki inwentaryzacji pokazują, że w centrum miasta jest 77 obumarłych lub obumierające bez szans na przeżycie.

- Na terenach gorzowskiej zieleni miejskiej przeprowadzany jest aktualnie kompleksowy przegląd drzewostanu. Drzewa w terenie są znaczone w celach inwentaryzacyjnych. To pozwala na określenie zabiegów pielęgnacyjnych, a w przypadku drzew obumarłych ich usunięcia. Uporczywa susza i wysoka temperatura powodują, że drzewa mają trudniejsze warunki egzystencji, niektóre z nich obumierają – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Jakie są pierwsze wyniki inwentaryzacji?  Stwierdzono, że w centrum Gorzowa jest 77 obumarłych drzew lub obumierających bez szans na przeżycie. To oznacza, że te drzewa pójdą do wycinki. Z kolei do 15 lipca powinien zakończyć się przegląd drzew w parku Siemiradzkiego, natomiast do końca lipca inwentaryzacja drzewostanu na osiedlu Górczyn.

- Decyzja o usunięciu drzewa dotyczy wyłącznie takiego, które stanowi bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego albo drzewa zupełnie obumarłego lub będącego w bardzo złej kondycji zdrowotnej, niewykazującego szans na przeżycie – podkreśla Ciepiela.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości