• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 54 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Turyści wracają na Wyspy Kanaryjskie. Sporo rezerwacji na Teneryfę

17 maja 2022, 14:26
Wyspy Kanaryjskie to prawdziwy hit dla chcących wypoczywać w słońcu przez praktycznie cały rok. Piękną pogodę oraz zapierające dech w piersiach widoki doceniają turyści z wielu krajów. Okazuje się, że ruch turystyczny na Teneryfie i pozostałych wyspach, wraca do norm sprzed pandemii.

Jak informuje polskojęzyczny portal nateneryfie.pl, w kwietniu 2022 roku wzrosła ilość połączeń międzynarodowych obsługiwanych przez lotniska na Wyspach Kanaryjskich. W zeszłym miesiącu Centrum Kontroli Wysp Kanaryjskich zarejestrowało 29 975 lotów. To o 0,2 proc. więcej połączeń niż w kwietniu 2019 r. – a więc przed pandemią koronawirusa. 

Jak się okazuje, eksperci od turystyki zakładają, że wielu wczasowiczów, którzy nie wybrali się na wyspy w styczniu i lutym z powodu kolejnej fali koronawirusa, zrobiło to w marcu i kwietniu. Stąd tak duża ilość samolotów, które docierają na Wyspy Kanaryjskie

Gdy pogoda w Polsce nie dopisuje a za oknami deszcz i wiatr, warto wybrać się właśnie na Teneryfę. Tam mamy słońce przez 360 dni w roku, a deszcz, jeżeli już pada, to dosłownie przez kilka, kilkanaście minut. Dlatego też na Teneryfę oraz pozostałe wyspy z archipelagu Wysp Kanaryjskich przylatują codziennie setki samolotów. Na Teneryfie lądują nie tylko turyści z zagranicy, ale też sami Hiszpanie. W sumie do dyspozycji jest 3,5 miliona miejsc w samolotach, a w ostatnich tygodniach firmy z branży turystycznej informują o gwałtownym wzroście popytu na miesiące typowo letnie. 

Stowarzyszenie Federacji Hotelarstwa i Turystyki spodziewa się, że na Wyspy Kanaryjskie przyjedzie około dziesięciu milionów turystów z zagranicy. Dla porównania: przed pandemią było około 13 milionów. 

Na Teneryfie i na cały Wyspach kanaryjski czkekają na Ciebie piękne plaże, wysoki poziom usług i doskonałe jedzenie. Jak czytamy na portalu, na 54 plażach na całych Wyspach Kanaryjskich, w tym na 12 na samej Teneryfie powiewać będzie w tym roku błękitna flaga. To znak dla turystów, że tutaj mogą czuć się bezpiecznie, a usługi na plaży są na bardzo wysokim poziomie. Zobaczcie koniecznie listę najlepszych plaż na Teneryfie!

Plaże z błękitną flagą muszą spełniać szereg wymogów. Musi być tam dobra jakość wody, wysokie standardy ochrony środowiska, możliwość przebierania się oraz korzystania z pryszniców, czystość i opieka ratowników.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości