Wiadomości

Miasto apeluje do Stali Gorzów, aby przestała organizować pokazy fajerwerków

26 kwietnia 2022, 13:50
fot. Anna Kluwak
Po zakończeniu niedzielnego mecz pomiędzy Stalą Gorzów, a Aparotem Toruń, klub zorganizował dla kibiców niespodziankę. Był to niespełna 2-minutowy pokaz fajerwerków. Teraz władze Gorzowa apelują do Stali Gorzów, aby już więcej nie organizowała pokazów sztucznych ogni po zakończeniu zawodów sportowych.

Portal gorzowianin.com informował o tym, że w niedzielny wieczór 24 kwietnia na stadionie im. Edwarda Jancarza odbył się pokaz fajerwerków. Była to niespodzianka dla kibiców po wygranym meczu Stali Gorzów z Apatorem Toruń. Sam pokaz sztucznych ogni trwał niespełna 2 minuty, ale nie wszystkim się to spodobało. Pojawiły się również krytyczne komentarze. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Fajerwerki na zakończenie meczu. Mieszkańcy: To nie czas na nie”.

Jak się okazało, władze Gorzowa zapowiedziały właśnie, że poproszą Stal Gorzów, aby nie organizowała więcej pokazów sztucznych ogni po zakończeniu zawodów sportowych.

- Urząd Miasta Gorzowa poprosi klub o zaniechanie takich praktyk podczas kolejnych zawodów. Władze miasta uważają, że w sytuacji, kiedy miasto, z wielu przyczyn, odchodzi od takich zachowań, klub również powinien w tej sprawie wykazać się odpowiednią wrażliwością i wyczuciem sytuacji. Uwagi te znajdą się w pisemnym stanowisku, które zostanie przekazane do klubu Stal Gorzów – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Jak odpowiada na te zarzuty Stal Gorzów? -  Pokaz fajerwerków po meczu Stali Gorzów i Apatora Toruń był formą podziękowania dla wszystkich naszych kibiców zgromadzonych na stadionie i dopingujących naszą drużynę podczas meczu. Efektowny pokaz fajerwerków został przygotowany przez specjalistyczną firmę i trwał niecałe 2 minuty. Nasz klub wspiera i jest inicjatorem wielu akcji charytatywnych i społecznych, również tych solidaryzujących się z Ukrainą - komentuje Michał Wasilewski, rzecznik prasowy Stali Gorzów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości