• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 63 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Miasto apeluje do Stali Gorzów, aby przestała organizować pokazy fajerwerków

26 kwietnia 2022, 13:50
fot. Anna Kluwak
Po zakończeniu niedzielnego mecz pomiędzy Stalą Gorzów, a Aparotem Toruń, klub zorganizował dla kibiców niespodziankę. Był to niespełna 2-minutowy pokaz fajerwerków. Teraz władze Gorzowa apelują do Stali Gorzów, aby już więcej nie organizowała pokazów sztucznych ogni po zakończeniu zawodów sportowych.

Portal gorzowianin.com informował o tym, że w niedzielny wieczór 24 kwietnia na stadionie im. Edwarda Jancarza odbył się pokaz fajerwerków. Była to niespodzianka dla kibiców po wygranym meczu Stali Gorzów z Apatorem Toruń. Sam pokaz sztucznych ogni trwał niespełna 2 minuty, ale nie wszystkim się to spodobało. Pojawiły się również krytyczne komentarze. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Fajerwerki na zakończenie meczu. Mieszkańcy: To nie czas na nie”.

Jak się okazało, władze Gorzowa zapowiedziały właśnie, że poproszą Stal Gorzów, aby nie organizowała więcej pokazów sztucznych ogni po zakończeniu zawodów sportowych.

- Urząd Miasta Gorzowa poprosi klub o zaniechanie takich praktyk podczas kolejnych zawodów. Władze miasta uważają, że w sytuacji, kiedy miasto, z wielu przyczyn, odchodzi od takich zachowań, klub również powinien w tej sprawie wykazać się odpowiednią wrażliwością i wyczuciem sytuacji. Uwagi te znajdą się w pisemnym stanowisku, które zostanie przekazane do klubu Stal Gorzów – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Jak odpowiada na te zarzuty Stal Gorzów? -  Pokaz fajerwerków po meczu Stali Gorzów i Apatora Toruń był formą podziękowania dla wszystkich naszych kibiców zgromadzonych na stadionie i dopingujących naszą drużynę podczas meczu. Efektowny pokaz fajerwerków został przygotowany przez specjalistyczną firmę i trwał niecałe 2 minuty. Nasz klub wspiera i jest inicjatorem wielu akcji charytatywnych i społecznych, również tych solidaryzujących się z Ukrainą - komentuje Michał Wasilewski, rzecznik prasowy Stali Gorzów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości