Wiadomości

Hala sportowa CEZiB przeszła odbiory. Kiedy skorzysta z niej młodzież?

6 kwietnia 2022, 08:36
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Radni dopytują się, kiedy młodzież skorzysta z nowej hali sportowej, która powstała w ramach kompleksu Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej w Gorzowie. Prezydent Jacek Wójcicki zapewnia, że pierwsze zajęcia odbędą się w hali jeszcze w kwietniu.

Trwa budowa Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej w Gorzowie, którą zajmuje się firma Mirbud ze Skierniewic. Według wstępnych założeń, inwestycja ma być gotowa do końca sierpnia 2021 roku – tak, aby młodzież mogła rozpocząć naukę w nowych budynkach w roku szkolnym 2021/2022. Niestety ze względu na problemy w zabytkowym budynku po dawnym szpitalu, ten termin został przesunięty na rok szkolny 2022/2023.

W międzyczasie wykonawca zakończył prace przy budowie hali sportowej, która miała być oddana do użytku jeszcze pod koniec 2021 roku, ale również i ten termin został przesunięty. Dlatego też podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się we wtorek 5 kwietnia, radny Radosław Wróblewski dopytywał się, co z halą sportową.

- Pierwszym z obiektów oddanych do użytku w ramach Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu miała być hala sportowa. Od dłuższego czasu, jako radni pytamy się, kiedy obiekt w końcu czynny. Od końca 2021 roku słyszymy, że hala zostanie oddana za miesiąc, i w kolejnym miesiącu, że znowu za miesiąc. Więc jak to z tą halą jest? – pytał się radny Radosław Wróblewski.

Jak się okazało, w ostatnich tygodniach hala przeszła już odbiory nadzoru budowlanego, straży pożarnej czy sanepidu. Obiekt został również już zgłoszony do użytkowania. A kiedy możemy spodziewać się tego, że skorzysta z niej młodzież?

- Hala CEZiB przy ul. Warszawskiej przeszła już odbiór techniczny. Obecnie trwa ustalanie grafików według których będzie wiadomo jak poszczególne szkoły i klasy będą korzystały z hali. Mam nadzieję, że to wszystko uda się ustalić w ciągu najbliższych dni, tak aby młodzież mogła już po Wielkanocy korzystać z nowej hali sportowej – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Docelowo w CEZiBie swoją siedzibę będzie miał Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości