• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Mural przy nowym wejściu do parku gotowy [zdjęcia]

30 marca 2022, 10:14
Nowy mural, który powstał na ścianie kamienicy przy ul. Kosynierów Gdyńskich jest już gotowy. Jest to najdłuższy mural w mieście, który znajduje się przy nowym wejściu do parku Róż tuż obok Willi Jaehnego.

Remont zabytkowej Willi Jaehnego, w której będzie mieściła się Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa jest na finiszu. Inwestycją zajmuje się firma Drew-Plast Mazowiecki. Odrestaurowany obiekt powinien zostać otwarty w kwietniu 2022 roku.

Tymczasem tuż obok willi, firma Drew-Plas Mazowiecki wybudowała jeszcze nowe wejście do parku Róż – jest na nim rampa dla wózków oraz schody. Ale to nie koniec zmian w tym miejscu. Na ścianie kamienicy przy ul. Kosynierów Gdyńskich wzdłuż której prowadzi nowe wejście do parku, powstał wyjątkowy mural. 

Jego stworzeniem zajęło się studio Murall z Poznania. Prace na nim rozpoczęły się w połowie marca i zakończyły w ubiegłym tygodniu. Rusztowanie zostało ściągnięte i można podziwiać nowe dzieło, ale póki co, tylko z daleka, ponieważ miejsce jest cały czas placem budowy i nie zostało jeszcze udostępnione dla mieszkańców. 

Nowy mural na ścianie kamienicy przy Kosynierów Gdyńskich jest najdłuższym muralem w Gorzowie – ma ponad 50 metrów długości, a w najwyższym miejscu 4 metry wysokości. Jednak jest wyjątkowy nie tylko ze względu na swoje nietypowe wymiary, ale przede wszystkim na to, że znalazło się na nim wiele symbolów Gorzowa. Na muralu nie zabrakło charakterystycznych budowli takich jak katedra, Filharmonia Gorzowska czy most Staromiejski. pojawił się również budynek Ursusa i czołg, a także napis "solidarność" i "strajk okupacyjny". To z kolei nawiązanie do historii, kiedy w grudniu 1981 doszło do strajku pracowników Ursusa, który został spacyfikowany m.in. przy użyciu czołgu.

Kiedy możemy spodziewać się otwarcia nowego przejścia do parku Róż? Zapewne w momencie, kiedy firma Drew-Plast Mazowiecki zakończy wszystkie prace na terenie willi, co ma się stać w kwietniu. Wówczas zostanie ściągnięte tymczasowe ogrodzenie, które zabezpiecza plac budowy.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości