• Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Lecicie z pupilem na wakacje? Przeczytajcie to koniecznie!

28 marca 2022, 12:36
Planujecie wyjazd na wakacje lub pobyt kilka miesięcy za granicą? Jeżeli chcecie zabrać w trasę swojego pupila, musicie wiedzieć, jakie są warunki. Podróż ze swoim czworonogiem opisujemy na przykładzie Teneryfy. To daleko od Polski, dlatego do podróży trzeba się dobrze przygotować.

Sprawę opisuje na swoich stronach internetowych, polskojęzyczny portal internetowy naTeneryfie.pl. Jak się okazuje, udając się na Teneryfę ze swoim pupilem, do wyboru mamy dwie opcje – samolot i transport autem. 

Samolotem na Teneryfę z psem lub kotem
Pamiętajmy, że waga naszego psa lub kota, wraz z transporterem nie może przekraczać 8 kg. W przypadku lotu z Polski, jedynie linia Enter Air pozwala na wzięcie zwierzaka na pokład samolotu. Żadne tanie linie lotnicze takie jak Easyjet, Ryanair czy Wizz Air nie pozwalają na transport zwierząt.

Łatwiej jest przewieźć pupila samochodem, bo w przypadku podróży autem, waga naszego pupila nie ma żadnego znaczenia. Jednak musimy pamiętać o innych, ważnych rzeczach, które musimy spełnić bez względu na środek transportu.

Jak opisuje portal, twój pies lub kot może podróżować z Tobą do innego państwa pod warunkiem, że:

- ma wszczepiony mikroczip lub czytelny tatuaż, jeżeli został wykonany przed 3 lipca 2011 roku

- został zaszczepiony przeciwko wściekliźnie

- posiada ważny europejski paszport dla zwierząt domowych, gdy podróżuje z państwa UE lub Irlandii Północnej do innego państwa UE lub Irlandii Północnej, lub unijne świadectwo zdrowia zwierzęcia, gdy podróżuje z państwa niebędącego członkiem UE.

Lot czarterem z Polski na Teneryfę

W przypadku lotu samolotem z Polski na Teneryfę do wyboru mamy tylko czarter Enter Air. Samoloty tego przewoźnika latają na Teneryfę z Poznania, Katowic i Warszawy. 

Musimy pamiętać, że przewóz naszego zwierzaka nie będzie darmowy. Koszt transportu lotniczego to 192 zł lub 48 euro za lot w jedną stronę. Ponadto przewóz naszego pupila może się odbyć wyłącznie w transporterze lub klatce z nieprzemakalnym dnem, których łączne wymiary nie będą przekraczać 115 cm, a maksymalna waga ze zwierzęciem nie będzie przekraczać 8 kg. Transporter musi zmieścić się pod fotelem.

- Informację aby lecieć ze zwierzęciem należy zgłosić do operatora wycieczki. Jeżeli bilet kupiony jest bezpośrednio na stronie Enter Air należy podać numer rejsu oraz datę, a także do kogo zwierzę będzie przypisane, można to zrobić meilowo. Opłatę należy uregulować przy odprawie – czytamy na stronach internetowych Enter Air. 

W luku bagażowym mogą być przewożone zwierzęta, których waga wynosi powyżej 8 kg – jednak maksymalna dozwolona waga to 45 kg. Jest to suma wagi zwierzęcia plus trasporter. Jeśli podróżujesz w przesiadce, upewnij się, że czas tranzytu między lotami nie będzie krótszy niż 90 minut i nie dłuższy niż 4 godziny, w przeciwnym razie nie będziesz mógł zabrać swojego zwierzaka. Cena za przewóz zwierzęcia w luku bagażowym to 120 euro. Opłaty można dokonać tylko i wyłącznie na lotnisku.

Transport psa lub kota samochodem na Teneryfę
Okazuje się, że podróż samochodem na Teneryfę to spore wyzwanie. Po pierwsze czeka nas jazda przez cały kontynent aż do portu w miejscowości Huelva w południowo-zachodniej Hiszpanii. Na Teneryfę płyną promy dwóch przewoźników, a czas podróży to około 35 godzin.

Prom Fred Olsen - Podczas podróży z Huelvy na Teneryfę nasz zwierzak może zostać umieszczony w dużych i zadaszonych klatkach, gdzie będziemy mogli go odwiedzać podczas podróży lub oglądać na żywo przez kamerę internetową. Ponadto pies lub kot może trafić z Tobą do kabiny przyjaznej zwierzętom. Kabiny te są wyposażone w specjalną podłogę (nie dywan), aby zagwarantować maksymalną higienę i mają ścisły protokół czyszczenia antyzapachowego i antybakteryjnego. Ich dostępność jest ograniczona, dlatego ważne jest, aby zarezerwować je z wyprzedzeniem.

Prom Armas - możesz podróżować ze swoim zwierzakiem na statku, jeśli pozwala na to jego rozmiar i waga, pod warunkiem, że zwierzę jest przewożone w odpowiednim transporterze dla małych zwierząt (który nie może przekraczać następujących wymiarów: 50 x 40 x 25 cm ). 

Więcej na temat podróży ze swoim pupliem na Teneryfę przeczytacie w artykule pt.: Jak przetransportować psa lub kota na Teneryfę?

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości