• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 4
Wiadomości

Brak prądu dramatem dla ludzi pod respiratorami. Pomagają strażacy

19 lutego 2022, 10:35
zdjęcie poglądowe
Orkan Eunice łamie drzewa i zrywa linie energetyczne. Bez prądu są setki mieszkańców od Witnicy aż do Kostrzyna nad Odrą. Brak prądu to dramat dla trzech mieszkańców powiatu gorzowskiego, którzy są podłączeni do respiratorów. Strażacy dowożą im agregaty i paliwo. Jednak paliwa może zabraknąć, ponieważ zamknięte są stacje benzynowe.

Od piątkowego wieczoru strażacy z Gorzowa i powiatu gorzowskiego walczą z usuwaniem skutków orkanu Eunice, który sieje spustoszenie w całym województwie lubuskim. Jednak najgorsza sytuacja jest właśnie w północnej części województwa lubuskiego.

Na godz. 9.30 strażacy z Gorzowa i powiatu gorzowskiego interweniowali ponad 210 razy. Straż pożarna podkreśla, że kolejne zgłoszenia cały czas napływają. Interwencje dotyczą przede wszystkim połamanych drzew i zerwanych dachów.

- Niestety nie możemy używać podnośników i drabin, ponieważ to mogłoby skończyć się tragedią, tak mocno wieje. Od Witnicy do Kostrzyna nad Odrą nie ma w ogóle prądu. Strażakom z OSP dowozimy paliwo. Pomagamy również osobom, które są pod respiratorami, a w ich miejscowości nie ma prądu. Takie osoby pod respiratorami są w Ludzisławicach, Tarnowie i Kostrzynie nad Odrą. Strażacy zawieźli tam agregaty i paliwo – opowiada w rozmowie z portalem gorzowianin.com Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Z powodu braku prądu zamknięte są wszystkie stacje paliw na odcinku od Witnicy do Kostrzyna nad Odrą. Dlatego też strażacy obawiają się, że w pewnym momencie zabraknie po prostu paliwa. Obecnie na terenie całego województwa lubuskiego blisko 280 tys. osób nie ma prądu.

- Kolejne zdarzenia cały czas do nas napływają. Brakuje rąk do pracy. Zostali ściągnięci z domów wszyscy strażacy, który mieli wolni. Na ten moment na stanowisku dyspozytora w Komendzie Miejskiej PSP w Gorzowie pracuje 6 strażaków, którzy cały czas odbierają kolejne zgłoszenia – podkreśla Mądry.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości