Wiadomości

Koparka uszkodziła korzenie drzew. Potrzebna była interwencja

22 grudnia 2021, 13:07
fot. czytelnik Paweł
Dopiero po interwencji portalu gorzowianin.com miasto wysłało na ul. Słoneczną kontrolę. Uszkodzone przez koparkę drzewa da się uratować, a wykonawca w końcu je odpowiednio zabezpieczy.

We wtorek 21 grudnia portal gorzowianin.com jako pierwszy informował o uszkodzonych korzeniach drzew przy ul. Słonecznej. Z prośbą o interwencję do portalu zwrócił się czytelnik Paweł, mieszkaniec ul. Słonecznej. - Kilka drzew jest z kompletnie podciętymi korzeniami. To co dzisiaj zobaczyłem, aż mnie przeraziło. Wszystko wskazuje na to, że korzenie zostały uszkodzone przez koparkę, która wybierała ziemię wokół drzew na głębokości około 40-50 cm - opowiadał czytelnik Paweł.

Sprawę przekazaliśmy do Urzędu Miasta Gorzowa, który po naszej interwencji wysłał na miejsce kontrolę. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Czytelnik alarmuje: Koparka uszkodziła korzenie drzew”.

Natomiast w środę 22 grudnia otrzymaliśmy odpowiedź z Urzędu Miasta Gorzowa, że drzewa, które zostały uszkodzone przez koparkę, są do uratowania. - Takie są wstępne oceny przeprowadzone przez zespół, w skład którego weszli przedstawiciele urzędu miasta i wykonawcy. W czynnościach zespołu brała również udział gorzowska radna Marta Bejnar – Bejnarowicz. Na szczęście, uszkodzenia dotyczą korzeni przybyszowych i nie powinny zagrozić istnieniu drzew – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Wykonawca, który zajmuje się przebudową ul. Słonecznej został zobowiązany do ich zabezpieczenia drzew przed dalszym uszkodzeniem i przed skutkami pogodowymi. Zdecydował się też, że zleci specjalistom ocenę dendrologiczną, która pomoże w zadbaniu o uszkodzone drzewa. Miasto zapewnia, że będzie śledziło sytuację drzew przy ul. Słonecznej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości