• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Koparka uszkodziła korzenie drzew. Potrzebna była interwencja

22 grudnia 2021, 13:07
fot. czytelnik Paweł
Dopiero po interwencji portalu gorzowianin.com miasto wysłało na ul. Słoneczną kontrolę. Uszkodzone przez koparkę drzewa da się uratować, a wykonawca w końcu je odpowiednio zabezpieczy.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

We wtorek 21 grudnia portal gorzowianin.com jako pierwszy informował o uszkodzonych korzeniach drzew przy ul. Słonecznej. Z prośbą o interwencję do portalu zwrócił się czytelnik Paweł, mieszkaniec ul. Słonecznej. - Kilka drzew jest z kompletnie podciętymi korzeniami. To co dzisiaj zobaczyłem, aż mnie przeraziło. Wszystko wskazuje na to, że korzenie zostały uszkodzone przez koparkę, która wybierała ziemię wokół drzew na głębokości około 40-50 cm - opowiadał czytelnik Paweł.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Sprawę przekazaliśmy do Urzędu Miasta Gorzowa, który po naszej interwencji wysłał na miejsce kontrolę. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Czytelnik alarmuje: Koparka uszkodziła korzenie drzew”.

Natomiast w środę 22 grudnia otrzymaliśmy odpowiedź z Urzędu Miasta Gorzowa, że drzewa, które zostały uszkodzone przez koparkę, są do uratowania. - Takie są wstępne oceny przeprowadzone przez zespół, w skład którego weszli przedstawiciele urzędu miasta i wykonawcy. W czynnościach zespołu brała również udział gorzowska radna Marta Bejnar – Bejnarowicz. Na szczęście, uszkodzenia dotyczą korzeni przybyszowych i nie powinny zagrozić istnieniu drzew – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Wykonawca, który zajmuje się przebudową ul. Słonecznej został zobowiązany do ich zabezpieczenia drzew przed dalszym uszkodzeniem i przed skutkami pogodowymi. Zdecydował się też, że zleci specjalistom ocenę dendrologiczną, która pomoże w zadbaniu o uszkodzone drzewa. Miasto zapewnia, że będzie śledziło sytuację drzew przy ul. Słonecznej.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości