• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 109 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Gorzów: W mieście powstaje pierwsza kocia kawiarnia

22 listopada 2021, 12:12, ak
fot. gorzowianin.com
Przy ul. Mostowej w Gorzowie powstaje pierwsza w mieście kocia kawiarnia. W lokalu trwają obecnie intensywne prace remontowe, tak aby dostosować lokal do potrzeb kawiarni i kotów. Nowie miejsce na mapie Gorzowa będzie nazywało się „Kitku Cafe” i będzie również pełniło rolę domu tymczasowego dla mruczków.

W ostatnich latach jest prawdziwy boom na kocie kawiarnie, czyli miejsce gdzie można zrelaksować się przy kawie i deserze w towarzystwie mruczących przyjaciół. A także w niektórych przypadkach zaadoptować futrzanego mruczka. Takie lokale możemy znaleźć m.in. w Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Warszawie czy Suwałkach.

Jak się okazuje, również Gorzów doczeka się pierwszej kociej kawiarni, która właśnie powstaje przy ul. Mostowej 2. Nowy lokal będzie nazywał się „Kitku Cafe” i będzie miejscem w którym w towarzystwie kotów będzie można delektować się pyszną kawą, ciastkiem oraz innymi przysmakami. Jednak to moje będzie przede wszystkim domem tymczasowym dla mruczków.

Obecnie wewnątrz lokalu prowadzone są intensywne prace remontowe, aby dostosować pomieszczenia na potrzeby kociej kawiarni. Właściciele nowego lokalu opowiadają o tym, jak przebiegają prace i jak ma wyglądać „Kitku Cafe”.

- Widzimy trawnik na suficie, kładki, półeczki, kocie zakamarki i największy drapak jakiego jeszcze żaden kitku nie widział! Kończymy odnawiać drewno, cegły i kamienną podłogę. A niebawem zobaczycie tu więcej kolorów. Nie idziemy na łatwiznę i chcemy byście czuli się u nas wyjątkowo i przytulnie nie tylko z względu na kocie towarzystwo. Chcemy wydobyć ducha tego miejsca i nadać mu niepowtarzalny styl i atmosferę. Szykujemy też przysmaki jakich nie było w naszym mieście. Przed rozpoczęciem prac odwiedziliśmy 15 kocich kawiarni w Polsce i 3 za granicą. Podchodzimy do tego na poważnie. Chcemy uniknąć błędów i czerpać inspiracje od najlepszych. Kładziemy nacisk na to, aby było to miejsce komfortowe i bezpieczne dla naszych kitku jak i odwiedzających. Smaczne i relaksujące miejsce spotkań – opowiadają właściciele „Kitku Cafe”.

Otwarcie kawiarni w Gorzowie Wielkopolskim planowane jest w styczniu 2022 roku. Jednak dokładna data póki co nie została jeszcze podana.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości