Wiadomości

Kiedy koniec prac na Trasie Nadwarciańskiej?

5 listopada 2021, 15:37
fot. archiwum
Kapryśna aura nie sprzyja robotom drogowym. Przekonała się o tym Firma Eurovia, która zajmuje się remontem Trasy Nadwarciańskiej. Wykonawca chciał zakończyć wylewanie asfaltu w sobotę 6 listopada, jednak z uwagi na opady deszczu w ostatnich dniach, prace nieco się wydłużą.

Chociaż zgodnie z umową firma Eurovia Polska ma czas do 6 grudnia na remont Trasy Nadwarciańskiej, to od samego początku wykonawca chciał przeprowadzić ten remont w trybie ekspresowym, tak aby zminimalizować utrudnienia w mieście. Od 27 do 29 października trwało frezowania zniszczonego asfaltu. Natomiast w środę 3 listopada rozpoczęło układanie nowej warstwy ścieralnej na wewnętrznych pasach. Drogowcy pracowali do późnych godzin wieczornych.

Wymiana nawierzchni na całym odcinku Trasy Nadwarciańskiej miała potrwać do soboty 6 listopada, jednak deszcz pokrzyżował plany wykonawcy i już wiadomo, że roboty potrwają dłużej z uwagi na kapryśną aurę. Aby wylewać asfalt potrzebna jest sprzyjająca pogoda, bez opadów deszczu. 

Dlatego też prace przy układaniu nowej nawierzchni Trasy Nadwarciańskiej potrwają jeszcze kilka dni. Wykonawca daje sobie czas do połowy listopada na zakończenie prac. Oczywiście wszystko będzie uzależnione od warunków atmosferycznych. Jeżeli będzie padał deszcz, to te prace po prostu się wydłużą.

Co istotne, kiedy rozpocznie się układanie nawierzchni na pasach skrajnych na wysokości zjazdu z Trasy Nadwarciańskiej w ul. Zieloną oraz na wysokości wjazdu na Trasę Nadwarciańską z ul. Zielonej i z ul. Grobla niezbędne będzie czasowe zamknięcie tych połączeń. Ponadto wykonawcę czeka jeszcze regulacja studni kanalizacyjnych oraz korekta niwelety.

Przebudową Trasy Nadwarciańskiej na długości około 1,2 km zajmuje się firma Eurovia Polska S.A. za kwotę 1 mln 380 tys. 685,06 zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości