• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 62 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Wielka inwestycja w centrum Gorzowa. Trwa remont elewacji i budowa Arsenału Kultury

4 października 2021, 12:14
fot. archiwum
Trwa przebudowa Przemysłówki na potrzeby Arsenału Kultury. Oprócz prowadzonych prac w niskim budynku, wykonawca zajmuje się remontem elewacji wysokiego budynku. Pierwsza część elewacji powinna być gotowa grudniu 2021 roku, natomiast cała inwestycja w październiku 2022 roku. Jak zapewnia miasto, pierwsi urzędnicy przeniosą się do wyremontowanych pięter Przemysłówki w I kwartale 2022 roku.

Prace modernizacyjne w Przemysłówce obejmujące piętra od czwartego do siódmego kosztowały miasto 6 mln 990 tys. zł. Według pierwotnych założeń Urzędu Miasta Gorzowa, do wyremontowanych pomieszczeń Przemysłówki pierwsi urzędnicy mieli się przenieść jeszcze na początku 2021 roku. Jednak tak się nie stało, bo wykonawca musiał przeprowadzić dodatkowe prace adaptacyjne.

Jak się okazało, urzędnicy z ul. Okólnej, czyli z wydziału kultury oraz wydziału sportu, a także z Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie przeniosą się do Przemysłówki dopiero w I kwartale 2022 roku. Czyli tak naprawdę z rocznym poślizgiem według pierwotnych planów. 

Jednocześnie w Przemysłówce trwają prace związane z budową Miejskiego Centrum Kultury z salą koncertową, czyli dostosowaniem niskiego budynku Przemysłówki (po banku PEKAO S.A) oraz piwnicy, parteru, I i II piętra budynku. Inwestycją zajmuje się firma Gotech z Gorzowa za kwotę 23 mln 221 tys. zł. Według specyfikacji istotnych warunków zamówienia wykonawca ma czas na realizację prac do 31 października 2022 roku. O postępie prac informowaliśmy niedawno w artykule „To była prawdziwa demolka. Jeszcze niedawno był tutaj parter Przemysłówki”.

Ponadto wykonawca inwestycji, zajmuje się również wykonaniem elewacji Przemysłówki. - W chwili obecnej wykonawca wykonuje ocieplenie budynku od strony południowej i zachodniej. Planowany termin zakończenia tej części inwestycji to połowa grudnia 2021 roku. Ściany od strony północnej i wschodniej będą realizowane w kolejnym etapie, w ramach postępu prac budowlanych, związanych z budową Miejskiego Centrum Kultury – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. 

Kwota wykonania elewacji wraz z ociepleniem wynosi 1 mln 118 tys. zł. W sumie na remont i przebudowę Przemysłówki wraz z zakupem działki i ubydnku, miasto wyda łącznie blisko 37 mln zł. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości